Vallavalitsuse meeskond naases mälumänguvõistluselt esikohaga

Eesti kirjanduse pidunädalale pandi täna punkt Koeru kultuurimajas, kuhu Koeru keskkool kutsus pidunädala mälumängule valla haridusasutusi. Neljaliikmelisi võistkondi tuli kohale kümme, lisaks koolidele ja lasteaedadele ka Järva Vallaraamatukogu ja Järva vallavalitsuse võistkonnad. Lisatingimus oli, et võistkonda võiks kuuluda vähemalt üks juhtkonna liige.
 
Mälumängu juhtisid Koeru keskkooli huvijuht Kirsika Ilmjärv ja vastne näiteringi juhendaja, kooli vilistlane Silver Tatrik. Teemaplokke oli neli, igas viis küsimust, millest nii mõnigi koosnes omakorda kuni viiest küsimusest. Et võistkonnad paremusjärjestusse panna, tuli esitada ka kaks lisaküsimust.
 
Ilmjärve sõnul lihtsaid küsimusi ehk midagi Sipsikust, nagu palusid naeruga pooleks ühe lasteaia õpetajad, polnudki. „Esimeses voorus esitasid oma videoküsimused kirjanduse pidunädalal koole külastanud kirjanikud Laura Johanna Evisalu, Elo Selirand ja Urmas Vadi. Aga küsisime ka, kes on Tammsaare kirjanduspreemia algataja – ei teatud, et see oli A. H. Tammsaare nimeline kolhoos.
 
Viis punkti sai see võistkond, kes teadis luuletajaid, viie tuntud laulu sõnade autoreid," rääkis Ilmjärv. Näiteks kuuluvad Hando Runnelile read, et jaanipäevaks kõrgeks kasvab rohi, oma laulu ei leidnud üles Leelo Tungal. Ilmjärv tõi näha ka ühe hommikumantli, küsimus oli – kellele see kuulus. Õige vastus oli luuletaja Kalju Lepikule. Kuid kes on Kalju Lepiku mälestusmärgi autor? Mõni võistkond siiski teadis, et selle autor on skulptor Elo Liiv.
 
Mälumängu aitasid korraldada Koeru kooli õppejuht Pille Eha, õpetajad Kerle Põldvere, Tiina Põldoja, Reet Aule ja Rita Õunapuu. Kõigi osalejate imetluse pälvis aga kooli infojuhi Marko Sirila koostatud programm, mille abil sai küsimustele vastata tahvelarvutites, vastused jooksid kokku žürii arvutisse moodustades koheselt edetabeli.
 
Pärast kaht lisaküsimust selgus, et neljanda koha saavutas Ambla-Aravete kool, teist ja kolmandat kohta jagasid Koeru lasteaed Päikeseratas ja Järva Vallaraamatukogu. Tasavägise võistluse võitis Järva vallavalitsuse võistkond koosseisus Triin Tippi, Mati Tatrik, Heli Aade ja Ülle Müller.
 
Veel tegid kaasa Albu põhikool ja Aravete keskkool, Imavere põhikool, Peetri Kool, Koeru keskkool, Järva-Jaani lasteaed Jaanilill ja Järva-Jaani gümnaasium.
 
Mängu idee autor on valla hariduse peaspetsialist Anneli Eesmaa. Mängu toetas Järva vallavalitsus. Võitjad said auhinnaks ajuteadlase Jaan Aru raamatuid.