Raamatukogunädal pakub põnevaid kohtumisi

7. aprillil kell 7 viib Ester Valdvee huvilised hommikusele linnulaulumatkale ja kirjanduslikele radadele.

4. aprillist kuni 10. aprillini toimub esmakordselt Järvamaal raamatukogude nädalal, millest võtab osa ka Järva Vallaraamatukogu.

„Kuna käesolev aasta on raamatukogude aasta, soovime tõmmata tähelepanu sellele, et raamatukogu pakub võimalusi kohtuda põnevate inimestega erinevatelt elualadelt, mitte ainult kirjanikega," ütles Järva Vallaraamatukogu direktor Karmen Velitschinsky. „Aprill on selles mõttes sobiv aeg, et õhus on juba kevadet ja inimesed liiguvad rohkem kodust välja, aga pole veel päris suvi, kus raamatukoguhoidjatel on enamasti suvepuhkused."

Raamatukogude nädala mõtte algatajaks oli Türi raamatukogu direktor Astrid Karpender: kuna aasta 2022 on raamatukogude aasta, võiks seda maakonnas tähistada mingi ühise ettevõtmisega ja palju edukamalt saaksime me seda teha siis, kui ajame ühist asja ja koos kõikide maakonna raamatukogudega.

4.–10. aprill Järvamaa raamatukogude nädal Järva vallas

• Albu raamatukogus: 04.04 kl 14.30 Arlet Palmiste räägib Raimond Kaugveri loomingust
  • Koeru raamatukogus: 05.04 kl 17 Märt Treier. Vikerraadio hommikuprogrammi saatejuht Märt Treieri raamat „Eluolulised lood" sündisid „Vikerhommikus" kaheksa aasta jooksul kõlanud varahommikustest juttudest, olles mõtteline järg aasta varem ilmutatule – „Hommikujutud varajasele ärkajale".
  • Koigi raamatukogus: 06.04 kl 12 film „Kratt"
  • Aravete raamatukogus: 06.04 kl 16.30 Ena Mets. Lugusid vestab jutuvestja, giid ja kirjanik Ena Mets. Raamatukogus toimub õdus vestlus, kus põimuvad legendid ja elulood.
  • Järva-Jaani raamatukogus: 06.04 kl 17 Loone Ots. Kohtumisõhtu kultuuriloolase ja pedagoogikateadlase Loone Otsaga. Tema debüütromaan „Armastus" pälvis Eesti Kirjanike Liidu 2021. aasta romaanivõistlusel esikoha.
  • Albu raamatukogus: 07.04 kl 7 hommikune linnulaulumatk, käik kirjanduslikel radade. Giid Ester Valdvee.
  • Ambla raamatukogus: 07.04 kl 15 kirjanik Leelo Kassikäpp. Lugejate seas on väga populaarseks saanud tema triloogia „Kui vanad naised armuvad. Marta, Katre ja Matilda lugu." Lisaks luulekogumik „Et õnn jääks" ja täiskasvanutele mõeldud erootilise alatooniga „Pikantsed jutukesed".
  • Imavere raamatukogus: 07.04 kl 18 loodusfotograaf  Tarmo Mikussaar. Tarmo on palju pildistanud Järvamaa loodust ning räägib oma retkedest ja kohtumistest.
  • Ahula raamatukogu100: 09.04 kl 13 kavas pidulik kontsert.