Tänuks talgutöö eest jagati laiali 70 kilo kringlit

Pildile jäi osa tublisid talgulisi Koerust, Paide tee 15b korteriühistust.

Laupäeval, 7. mai, oli Järva vallas talgupäev, mida vedasid piirkonnajuhid.

Koigi ja Imavere piirkonnajuhi Kaido Krause sõnul oli Koigis oma majaümbrust korrastamas vaid Pärna 6 korteriühistu. „Suurem rõhk oli Imavere piirkonnal: Käsukonnas oli väljas nelja kortermaja rahvas, Imaveres Antsu 17. Ka üürimaja inimesed kogusid oma territooriumilt kokku oksa- ja leheprahi, mille ka ära vedasime," rääkis Krause. „Imavere teeninduskeskuses töötavad naised tegid koos Imavere Päevakeskuse rahvaga korda lillepeenrad oma maja ees ja õlitasid ära lillekasti."

Ambla ja Albu piirkonna juht Kuldar Tammik ütles, et tööd tehti nii Albus Männil, Järva-Madisel, Kaalepis (seal andis end talgutele kirja 32 inimest) ja Käravete, kus lõi kaasa kaks korteriühistut, kokku kõvasti üle poolesaja inimese. „Ära oli vaja vedada ainult seitse 250-liitrist kotti lehtedega – viisime need Albus asuvale komposteerimisväljakule. Teised viisid oma kokkuriisutud lehed ja oksad kas lõkkeplatsile jaanituld ootama või komposti," ütles Tammik.

Koeru piirkonnajuht Alari Teppan tõdes, et koristustööd said hoo sisse juba mai algusest. „Vao külaselts tegid talgud nädal tagasi, Koeru kiriku ümbrust korrastati juba paar nädalat varem. Aga oma maja ümbruse tegi varem korda ka Paide tee 13 rahvas – kõigil neil aitasime sodi ära vedada," ütles Teppan.

Talgupäeval tegid tööd Paide tee 15B rahvas, Sõpruse pst 5 ja 9 elanikud ja Salutaguse nelja küla selts.

Kõik ei läinud päris nii, nagu Teppan plaanis. „Tahtsime korda luua ka Koeru kalmistul, aga kahjuks ei saanud arborist tulla," ütles ta.

Kõige rohkem talgulisi oli Järva-Jaani ja Kareda piirkonnas. „Seitse tundi tööd, neli suure veokikoormat leheprahti ja oksi," raporteeris piirkonnajuht Veiko Kurim, kui uue nädala alguses sai talguliste poolt kokku kogutud kraam Järva-Jaani jäätmejaama juurde platsile viidud. „Lehed komposteerime, oksad mingil hetkel purustame."

Viru küla seltsi juhatuse esimees Külli Majori Kurimile tööd ei jätnud. Nemad kogusid Öötla pargist suuremad oksad kokku juba jüripäevaks ja tegid neist jürilõkke. Talgud toimusid hoopis 6. mai õhtul, sest inimestele meeldis nii rohkem. Töökäsi jagus. „Kokku oli meid koos lastega 14, riisusime puhtaks mõisapargi maanteepoolse osa," andis ta teada. „Meiega ühinesid ka Öötla külas elavad ukrainlased, kaks naist koos lastega, kes kuulsid talgutest oma majaperemehelt. Nad tahtsid väga aidata. Pärast tööd sõime koos kringlit – selle eest suur tänu vallale – jõime morssi, tutvustasime külalistele mõisa ja muuseumi."

Järva-Jaani päevakeskuse perenaine Ines Kurvits tunnistas, et neil on välja kujunenud toimekad kolmapäevad, nii et nemad tegid ka oma talgupäeva hoopis kolmapäeval. „Kringlit sõime reedel ja esmaspäeval – see oli ikka sama maitsev. Ei tea, kas selle sisse pannakse nii palju võid?"

Talgulised olid nii eakad kui ka päevakeskuse kliendid, kokku 14 inimest. „Viisime sisse eelmisel aastal varutud puud, lõikasime marjapõõsaid ja õunapuid, tegime korda lillepeenra ja riisusime lehti, mis sügisel jäid riisumata," loetles Kurvits töid. „Pärast grillisime, katsime kuuri laua ja pidasime ära ka ühe sünnipäeva."