Papad ja mammad käisid Järva-Jaani gümnaasiumil külas

7. veebruaril käis Järva-Jaani gümnaasiumis võtteid tegemas TV3 seriaal ,,Papad Mammad''. ,,Papad Mammad'' räägib kuuest täiskasvanust ja pisikesest Lennast, keda kõik kasvatada üritavad, kuid otse loomulikult pole see kerge, sest lahingusse sööstavad elurõõmust pakatavad vanavanemad maalt ning peenutsevad ja ülikultuursed linnakuivikud.

Võttegrupil oli küll tihe ajagraafik aga nad leidsid siiski aega, et koolilehele Koolikell intervjuu anda. Saime jutule Egle Beekiga, kes on ,,Papade Mammade'' tegevprodutsent ja Kaili Närepiga, kes mängib seriaalis Vaiket.

Egle Beek kuidas tekkis seriaali idee?

,,Papad Mammad'' on tegelikult sisseostetud formaat. See on vist Ukraina sari, millel on nimeks ,,Vanavanemad''.

Milline on teie esimene mulje meie koolist?

Väga tore armas kool on, teil on siin need keksuruudud, hästi tore direktor ja väga toredad abivalmis inimesed.

Miks te just Järva-Jaani filmima tulite?

Kuna meie meeskond teeb siin ka ,,Naabriplika'' seriaali, siis saime aastaid tagasi tuttavaks eelmise vallavanema Arto Saarega. Linnas on lisaks nii kiire, siin on näitlejatel kergem süveneda.

Millal tulevad meie koolis filmitud osad eetrisse?

Teie koolis filmitud osad tulevad eetrisse märtsi teise või kolmanda nädala esmaspäeval.

Kui kaua olete te kõige rohkem mingit stseeni filminud?

Ma arvan, et kõige rohkem tund aega. Raskem on filmida stseene, kus on palju näitlejaid.

Kaili Närep milline on teie esimene mulje meie koolist?

Väga tore sümpaatne väike kool. Teil peaks olema siin väga tore käia, linnas on palju rohkem kära ja müra. Teil on siin mõnus ja hubane.

Kas te vaatate ka ise serialli või teile piisab selle läbi elamisest?

Eks ma ikka vaatan üle, mida ma valesti teen. Vigadest tuleb ju õppida.

Kas te veedate ka seriaali väliselt koos aeg, kui jah, siis kuidas?

No mitte eriti, eks elu tahab elamist ja kõigil on ju ka omad tegemised.

Kool on üks suur pere, kas te nimetaksite ennast samuti pereks?

Võib nii öelda küll, näitlejad on küll üks suur pere.

Olete ise vana tegija, mida te soovitate noortematele näitlejaks pürgijatele?

Enne ikka mõelge kõvasti, kas ikka tahaksite näitlejaks saada (naerdes). See tundub selline tore ja ahvatlev amet, aga tegelikult on selles maailma päris keeruline ellu jääda.

Järva-Jaani Gümnaasiumi koolileht Koolikell