Lauluhääled said kokku

Õnnela Lees

Juubelihõngulist 5. aastapäeva tähistav Järva valla laste ja noorte laulupäev Lauluhääl toimus 18. novembril Järva-Jaani Kultuurimajas. Kogu maja oli sätitud laululaste ja muusika päralt ning teemakohaselt ehitud. Laulupäevalisi tuli tervitama valla vapiloom Hundu, et olla kõigile lavale astujatele sõbralikuks toeks. Kui esinejal tekkiski esinemiskartus, siis lavale astudes Hunduga sõbraliku käpaplaksu järel see kadus ja nii saime kõigi poolt nautida pingevaba esitust.

Rekordiliselt osales 48 lauljat vanuses 4-18a, täpsemalt 9 Koigi, 5 Imavere, 11 Koeru, 3 Kareda, 3 Järva-Jaani, 6 Aravete ja 12 Albu piirkonnast. Lauljaid juhendas 11 õpetajat: Ene Puhmaste, Sirje Grauberg, Teele Tali, Aino Linnas, Liana Kullasepp, Mait Mikusaar, Tarmo Kesküll, Esti Leinart, Heli Kark, Kaja Kraav ja Õnnela Lees.

Lauluhääle tiitli vääriliste solistide välja valimiseks tuli meile appi erapooletu ja asjatundlik žürii, kuhu kuulusid Anni Rikker (Tapa Muusikakoolis õppealajuhataja, rahvamuusika ja rahvakultuuri edendaja), Filipp Varik (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klassikalsie ooperilaulu eriala õpilane) ja Indrek Jurtšenko (laulja, muusikapedagoog, filmi ja muusikafestivalide korraldaja).

Järva valla Lauluhääl 2022 tiitli pälvisid:

5-7a. vanuserühmas:

Lenna Ojamets (juhendaja Liana Kullasepp);

Kiira-Marii Sirila (juhendaja Liana Kullasepp);

Mai Jõesalu (juhendaja Heli Kark);

Kaspar Klooster (juhendaja Ene Puhmaste);

Maigi Pedius (juhendaja Sirje Grauberg).

8-10a. vanuserühmas:

Saskia Essi (juhendaja Sirje Grauberg);

Renelin Kukina (juhendaja Aino Linnas);

Lisandra Tammik (juhendaja Liana Kullasepp);

Sofia Lisell Flink (juhendaja Liana Kullasepp);

Gregory Lucas Purre (juhendaja Aino Linnas).

11-13a. vanuserühmas:

Doris Renter (juhendaja Teele Tali);

Oliver-Sten Nurmsalu (juhendaja Liana Kullasepp);

Lilith Lilletai (juhendaja Liana Kullasepp);

Marii Kutsar (juhendaja Mait Mikussaar);

Teet Kustav Paarmaa (juhendaja Kaja Kraav).

14-16a. vanuserühmas:

Meribel Matt (juhendaja Teele Tali);

Alide Kristiine Alba (juhendaja Sirje Grauberg);

Johanna Randmäe (juhendaja Teele Tali);

Aleksandra Loorits (juhendaja Mait Mikussaar);

Marii Eleen Mõtsnik (juhendaja Tarmo Kesküll)

17-19a. vanuserühmas:

Carolin Ambos (juhendaja Liana Kullasepp).

Muusikalise elamuse eripreemiaga krooniti Lenna Ojametsa, Renelin Kukinat, Oliver-Sten Nurmsalu, Meribel Matti ja Carolin Ambost.

Lauluhääled esindavad meie valda Järvamaa lauluvõistluse Laulukaar poolfinaalis Paide Muusika- ja Teatrimajas 2. detsembril.

Laulupäeva kontserdi avas 4a. Amii Süld õp. Kaja Kraavi juhendamisel. Žürii tunnustas Amiid  erilise tänuga muusikalise elamuse eest ja tiitliga Järva valla Lauluhääleke 2022.

Kaunilt kujundatud laululaste meenetekotid sisaldasid üllatusi, mis tulid Rebase Talu ja Koeru Keskkooli õpilaste poolt. Zürii eripreemia auhinnameened Hundupadjad valmistati Imavere Päevakeskuses.

Suured tänud korraldustoimkonnale: Ülle Müller, Ülle Vaas, Marko Sirila, Eva Linno, Alli Peius ja Arto Saar. Kummardus lauluõpetajatele ja kõigile laulmist armastavatele lastele-noortele. Suur rõõm on laulukultuuri tegevuse üle igas piirkonnas ja hea on põnevusega ootama jääda juba järgmise aasta noorte lauljate laulupäeva Lauluhääl'2023. Millal ja kus see aset leiab, selgub varsti. Laululastele soovime toredaid laule ja edu kuulajate rõõmustamisel!