Toidupiirkonna peategelane on piim

Homme, 14. mai keskpäeval toimub Albus Jäägri villas toidupiirkond 2022 avaüritus, kus maaeluministeerium annab maakonnale üle sümboolse hiidkahvli, tähistamaks Järvamaa nimetamist aasta toidupiirkonnaks. 

Sel aastal esitas toidupiirkonnaks saamise taotluse teiste hulgas ka Järvamaa, pakkudes „peaesinejaks" piima – see võlus komisjoni ära.

Järvamaad iseloomustab piimalehmade rohkus: siin ammub täna julgelt üle 13 tuhande piimaandja. Tunnusmõttega „Piimajõed ja pudrumäed" soovime rõhutada, et meie toit saab alguse piimast, mis on küllusele teed rajav etniline tooraine.

Piim on aluseks paljudele toodetele ja toitudele: joogipiim, hapendatud pett ja keefir, kohukesed, juust, jäätised ja jogurtid. On, millest rääkida", sõnas toidupiirkond 2022 projektijuht Kristina Gudinas. „Uue algatusena tahame üles võtta põnevate piimakokteilide ehk pokteilide retseptide väljamõtlemise ja valmistamise võistluse ," lisas ta.

Aasta jooksul on plaanis üle maakonna erinevaid toiduga seotud ettevõtmisi. A.H.Tammsaare muuseumis Vargamäel saab pärimustoidu näituse uudistamisega „Täissöönul pole isu ja nälginul pole toitu" pilku heita sajandite tagusesse kirjanduslikku toidukultuuri. Kesksuvel, 14.juulil on Imaveres Eesti Piimandusmuuseumis lehmale pühendatud piimapäev. Toidupiirkonda tutvustatakse õppekäikude raames lähemalt koolikokkadele, toiduajakirjanikele ja -blogijatele.

Maaeluministeeriumi jaoks on see juba seitsmes kord kuulutada välja üks Eesti piirkond maitsete aasta kandjaks. Maaeluministeeriumi minister Urmas Kruuse ulatab kujuteldava valitsuskepi ehk hiidkahvli maakonna esindajatele sel laupäeval Albus Jäägri villas. Hiidkahvel läheb rändama mööda maakonna toidukohti, mida on Järvamaal üle 30.

Toidupiirkonna ettevõtmisi hakkavad kajastama koduleht www.jarvamaakohaliktoit.ee  ja sotsiaalmeedia kanalid.