Järva valla võrkpalli Rahvaliiga 2022 võitjad on selgunud

Järva valla võrkpalli Rahvaliiga 2022 võitja on Aravete võistkond.

Austus ja lugupidamine Järva valla võrkpalli Rahvaliiga 2022 esikoha saavutanud mängijatele, kuid tegelikult on selle sportliku ürituse suurimad võitjad hoopis kõik Rahvaliigast osavõtnud mängijad.

Viiel teisipäeval jagus meie valla erinevatesse spordihoonetesse pinget ja emotsiooni omajagu. Kokku peetud 7 segavõistkonnaga turniiril osales 28 võistlusmängus üle 70 mängija (registreerus 80 mängijat, kuid kõik siiski palliplatsile ei jõudnud).

Rõõmu teeb ka see, et tänu Rahvaliiga segavõistkondade formaadile osales muidu suhteliselt tagasihoidlikult esindatud naismängijatele lausa 24 õrnema soo esindajat. Usun ja loodan, et kõik osalenud mängijad said sellelt turniirilt killukese vaheldust meid igast kandist rõhuvatele igapäevastele muredele.

Viimasel võistluspäeval olid  Imavere Spordihoones koos kõik 7 võistkonda 57 mängijaga, et vastavalt põhiturniiril saavutatud kohale selgitada välja selle aasta saaliturniiri lõplikud kohad.

Kohtadele 5.- 7. kohtusid omavahel Järva Vallavalitsuse, Koeru ja Järva-Jaani võistkonnad. Järva Vallavalitsuse võistkond näitas mõlemas kohtumises tugevat võitlusvaimu ja alistas nii Järva-Jaani kui ka Koeru võistkonna 2:1 ja saavutas Rahvaliiga  kokkuvõttes 5. koha. 6.-7. koha kohtumises alistas Koeru võistkond Järva-Jaani võistkonna 2:0.

Põhiturniiri esinelik kohtus omavahel esmalt poolfinaalides ja seejärel juba kohamängudes.

1. poolfinaalis ei tekkinud põhiturniiri võitjal Aravetel raskusi Ambla alistamisega tulemusega 2:0 (21:8; 21:15). 2. poolfinaal põhiturniiri 2. ja 3. koha võistkondade Käravete ja Imavere vahel oli märksa tasavägisem. Kui 1. geimi võitis Käravete 21:18, siis 2. geimi kindlalt Imavere 21:12. Otsustavas geimis pani Käravete oma paremuse siiski maksma, võitis geimi 15:10 ja kogu kohtumise 2:1.

Pronksmedalimängus kohtusid seega Imavere ja Ambla ja ka siin läks võitja selgitamiseks vaja 3 geimi. Kui 1. geimi kallutas oma kasuks Ambla 23:21, siis rohkemaks Amblal enam jõudu ei jätkunud, Imavere võitis 2. geimi 21:11 ning otsustava geimi 15:7.

Finaalis kohtusid selle aasta Rahvaliiga eeldatavad favoriidid Aravete ja Käravete. Mõlemas võistkonnas on mängijaid ka selle aasta Eesti võrkpalli Rahvaliiga II tugevusgrupi võitjameeskonnast Ambla Spordiklubist. Finaalis jagus pinget siiski vaid 1. geimi, mille Aravete võitis 21:18. 2. geim oli juba pingevabam ja Aravete võitis selle 21:11 ja tuli seega Järva valla võrkpalli Rahvaliiga 2022 meistriks.

Aravete võistkond mängis koosseisus Rain Ots, Rain Raukas, Marek Palandi, Kristjan Kallaste, Romet Uudeküll, Merilin Paloson, Kristiina Tõkke ja Kalle Uudeküll.

II koha saavutanud Käravete mängis koosseisus Hannes Sepp, Marco Palandi, Meelis Matkamäe, Marti Lepik, Kalvi Kallaste, Jaanus Käärma, Kristi Tooming, Regina Veskimäe, Sandra Mustasaar ja III koha saavutanud Imavere koosseisu kuulusid Marek Kongas, Annes Sapp, Priit Piirak, Jarnis Lemvald, Toivo Vaks, Jüri Ellram, Tambet Laur, Mairo Maalinn, Inga Reinmaa, Liina Tikko ja Piret Ahosepp.

Järva valla võrkpalli Rahvaliiga 2022 lõplik paremusjärjestus: I Aravete, II Käravete, III Imavere, IV Ambla , V Järva Vallavalitsus, VI Koeru, VII Järva-Jaani.

Kolmele paremale meeskonnale kuulusid karikad, igale Rahvaliigast osavõtjale medal ja võitjavõistkond sai autasustamisel poseerida ka Järva valla võrkpalli Rahvaliiga meistrisärkidega. Loosiauhindu oli lausa nii palju, et  jagus kõikidele mängijatele.

Siinkohal veel kord suur tänu meie sportliku ürituse toetajatele Graanul Invest, Saint-Gobain/Weber, Cramo, E-piim, Natural, Konesko, Tammelaks ja Järva vald.  Tänan ka võistkondade eestvedajaid Mikk Kallakmaad, Rain Otsa, Hannes Seppa, Janek Melnikut, Jüri Ellrami, Martin Nukket ja Jaak Tammikut ning kohtunikke Jaanus Gildemanni, Aarne Aljamad, Teet Kallakmaad ja Toivo Vaksi, kes aitasid kohtunikupukist mänge läbi viia.

Järva valla võrkpalli Rahvaliiga järgmine turniir toimub juba sel suvel kolmapäeval, 27. juulil Aravete liivaväljakutel, kui selgitame välja Järva valla Suvevolle selle aasta parimad segavõistkonnad.

Järva valla võrkpalli Rahvaliiga peakohtunik Leo Matikainen

Selgus Järva valla võrkpalli Rahvaliiga põhiturniiri paremusjärjestus

Eile, 12. aprillil toimusid Aravete ja Järva-Jaani Spordihoonetes Järva valla võrkpalli RL põhiturniiri viimased kohtumised, mis panid  paika ka põhiturniiri paremusjärjestuse. Järva-Jaanis toimunud mängudes teenis oma esimese võidu Vallavalitsuse võistkond, kes alistas Järva-Jaani 3:0. Järva-Jaanil tuli ka teises kohtumises vastu võtta kaotus ja sedakorda Käravetelt 1:2. Aravetel toimunud mängudes alistas Ambla pingelises kohtumises Imavere 2:1 ja Aravete kindlalt Koeru 3:0.

Põhiturniiri lõplik paremusjärjestus: I Aravete – 16p, II Käravete – 13p, III Imavere  10p, 4. Ambla  8p, 5. Koeru  6p, 6. Järva Vallavalitsus – 5p, 7. Järva-Jaani – 5p (vt. turniiritabelit).  (Järva VV  ja Järva-Jaani omavaheline mäng 3:0).

Teisipäeval, 19. aprillil mängivad kõik 7 võistkonda Imaveres, kus kohamängudes selgub selle aasta Rahvaliiga meister ja lõplik paremusjärjestus. 1. väljakul mängivad põhiturniiri 4 edukamat ja 2. väljakul põhiturniiri 5., 6. ja 7.koht.

AJAKAVA:           kell 18.15 1. väljak   Aravete vs Ambla ja 2. väljak Järva VV vs Järva-Jaani

kell 19.00 1. väljak   Käravete vs Imavere ja 2. väljak Koeru vs Järva VV

kell 19.45 1. väljak   III-IV koha mäng, PF kaotajad ja 2. väljak Järva-Jaani vs Koeru

kell 20.30 1. väljak   I-II koha mäng, PF võitjad

kell 21.30   AUTASUSTAMINE, ERIAUHINDADE LOOSIMINE

Loosiauhindu saavad ainult mängijad, kes on loosimise ajal kohapeal.

Alates 2. mängust on mängude algusajad orienteeruvad ja sõltuvad eelmiste mängude kestusest.