Mida arutati ja otsustati Järva Vallavalitsuse istungil 30. mail

*Vallavalitsus määras ühele vallakodanikule erakorralise toetuse.

*Vallavalitsus otsustas anda otsustuskorras tasuta kasutusse ruumid aadressil Ahula küla, Ahula rahvamaja mittetulundusühingule MEIE, kuni Ahula rahvamajale leitakse teine kasutaja, kuid mitte kauemaks kui 31.12.2024. Ruumide kõrvalkulud (elektri, soojuse, vee- ja kanalisatsiooni tarbimisega ning jäätmekäitlusega seotud kulud) tasub kasutaja summas kuni 100 eurot kuus. Nimetatud kõrvalkulude summast üle jääva osa tasub kasutusse andja.

*Vallavalitsus määras Peetri alevikus Kesktee 11 hoone ruumide jaotuse valitsejate (Peetri Kool, Järva Vallaraamatukogu Peetri raamatukogu, Järva Teenused, Järva-Jaani kultuurimaja ja Järva valla ametiasutus) vahel vastavalt korraldusele lisatud plaanidele.

• Tööpäevadel enne kella 16 algavateks seminarideks, koolitusteks jm sündmusteks Peetri Kooli ja Järva-Jaani kultuurimaja ühises kasutuses olevate ruumide kasutusse andmise korraldab Peetri Kool.

• Tööpäevadel pärast kella 16 algavateks seminarideks, koolitusteks jm sündmusteks Peetri Kooli ja Järva-Jaani kultuurimaja ühises kasutuses olevate ruumide kasutusse andmise korraldab Järva-Jaani kultuurimaja.

• Puhkepäevadel ja pühadel toimuvateks seminarideks, koolitusteks jm sündmusteks Peetri Kooli ja Järva-Jaani kultuurimaja ühises kasutuses olevate ruumide kasutusse andmise korraldab JärvaJaani kultuurimaja.

• Peetri Kooli ja Järva-Jaani kultuurimaja ühises kasutuses olevate ruumide kasutamise täiskasvanute huvi- ja spordiringi tegevuseks korraldab Järva-Jaani kultuurimaja.

• Spordisaali kasutamise piletite müügi korraldab Järva-Jaani kultuurimaja.

Hoone kommunaalteenuste ja majandamise kulud on jaotatud valitsejate vahel vastavalt ruumide pindalade ja mahtude järgi arvutatud osakaaludele.

*Vallavalitsus keeldus ühe korteri kasutamiseks sõlmitud üürilepingu pikendamisest.

*Üks kinnistu vabastati tähtajaliselt korraldatud jäätmeveost kolmeks kuuks.

*Vallavalitsus kiitis heaks hajaasustuse programmi projekti „Vana-Lubjaahju veesüsteem" toetuse kasutamise aruande. Toetus summas 3990 eurot ja 90 senti kanda Puurkaevumeistrid OÜ arvelduskontole.

*Vallavalitsus otsustas mitte eraldada projektitoetuse reservist toetust projektile „Andri Matrov olümpiale 2028", sest treeninglaagris osalemist oleks saanud taotluse esitada 1. veebruari taotlusvooru ja hilinenud taotluse esitamine raha saamiseks projektitoetuse reservist pole põhjendatud.

*Vallavalitsus kehtestas Järva Teenuste avalikel üritustel või kinnistel sündmustel osutatava toitlustusteenuse ühe portsjoni hinna vahemikus 2.00 – 6.00 eurot inimese kohta. Järva Teenuste juht kehtestab oma käskkirjaga toitlustusteenuse osutamisel igakordse teenuse hinna, lähtudes hinnakalkulatsioonist. Hinna kujunemisel võetakse arvesse tooraine-, personali-, haldus- ja transpordi kulud.

*Järva valda esindab AS Narva-Jõesuu Sanatoorium korralisel üldkoosolekul 6. mail Vallavalitsuse liige Siim Umerov.