Karge ilm päkapikkudest jooksjaid ei seganud

„Hea, et ellu jäin. Oleks võinud viis kraadigi soojem olla," ütles Imavere päkapikujooksu eestvedaja, peapäkapikk Taiga Laur esmaspäeva hommikul. „Sõitsin kodunt välja pühapäeva hommikul kell seitse. Siis hakkasime platsi lumest puhtaks lükkama, ka lava oli täis tuisanud. Kell 12 algas üritus. Kell 16 lõpetasime asjade kokkupakkimise. Õhtul soojendasin saunalaval end üles."

Rõõmu tegi see, et Saare-Kuusikus neljandal päkapikujooksul oli osalejaid ja korraldajaid kokku 150 kandis. „Tundus, et peresid oli sedapuhku rohkem. Polegi varem näinud, et väiksemate ja suuremate lastega koos oleks olnud nii palju emasid ja ka isasid. Kohal oli näiteks kolm mu enda klassi poissi, kes kevadel kooli lõpetasid – see päkapiku asi on neil ikka hinges," ütles Laur, kelle sõnul on õpilased juba harjunud, et õpetajat 1. advendist alates kuni jõuluaja lõpuni päkapikumütsita ei näe. „Uskumatu, aga mul täitub tänavu 30 aastat päkapikuameti algusest."

40 päkapikumütsi oma kogust pani Laur ka näitusele. Üks ta lemmikutest on laulev müts, aga et ilm oli külm, ei saanud seda tol päeval pähe panna. „Käin ühes ja teises poes ja kui näen mõnd huvitavat, siis ostan. Nii on kogu aegamisi täienenud. Ma pole neid kõiki kandnud, on kindlad mütsid, mida kannan: üks väga soe, teine natuke vähem soe ja kolmas koolis kandmise müts," ütles ta.  „Ühele oli üheksakümnendate aastate algul ise vatiin äärde traageldatud – siis polnud neid ju saada." 

Päkapikujooksu iga vanusegrupi võitnud poiss ja tüdruk said puidust medali, kõik osalejad suure piparkoogisüdame. „Tellin piparkoogid tavaliselt kuu aega varem Maksimarketist ära. 200 piparkooki, üks maksis 1.99. Kusjuures eelmisel aastal oli hind 99 senti. Kui nüüd piparkookidele järele läksin, oli elektri ja kütuse hind kergitanud piparkoogi hinna kahe ja poole euroni! Ja mu eelarve läks lõhki ehk enamus eelarvest läkski piparkookide peale," pajatas Laur.

Et Imavere on liikuma kutsuv kool, oli pühapäev ametlikult koolipäev (vaba päev võetakse tagasi veebruaris) ja seepärast pakkus kooli söökla kõigile ka suppi ja glögi. Seda aitasid jagada eakate klubi Kuldne Sügis liikmed, nagu igal aastal.

Piimandusmuuseumist saime lauad ja pingid, Tanel Teas oli jõuluvana. Ilm oli küll külm, aga kõik läks hästi," võttis Laur päeva kokku.