Noored muusikasõbrad kohtusid laagris

Kuues Albu Meite Lapse Pillitoa suvine motivatsioonilaager toimus 11.–13. juulil Simisalu loodusmajas 41 noore muusikahuvilisega, kes õpivad erinevates muusikaringides pillimängu ja laulmist.

Juhendateks olid pärimusmuusik ja Albu muusikaõpetaja Kaja Kraav, Kiili Kaunite Kunstide Kooli pärimusmuusika õpetaja Tiina Vaalma, muusik Johan Kristjan Aimla ja Imavere muusikastuudio juhendaja Õnnela Lees. Toredat käsitöötuba juhtis Kersti Liivak ning maitsvaid toite valmistasid Kaja Vahesaar ja Heli Kauler.

Laagripäevadesse mahtus peale pillitundide ka laulumängude mängimine, tantsimine, vaatlustorni otsa ronimine, matk Kollassaarde koos pikniku ja metsamängudega, lõkkeõhtu, saunamõnude nautimine, meisterdamine ja musitseerimine. Laagriprogramm oli selliselt koostatud, et lapsed õpiksid iseseisvalt oma aega juhtima võttes õigel ajal osa pilli- ja laulutundidest ning ühistegevustest. Õpiti koos musitseerima kandle, ukulele, karmoška, kitarri, basskitarri, rütmipillide ja lauluhäälega. Juhendajatel oli väljakutse õpetada noortele selgeks uued pillilood nii, et algajatel oleks võimalik neid vilunumatega koos esitada. Repertuaari kuulusid nii rahvalikud, folkloorsed kui ka levimuusika lood. Kõik kavandatu õpiti selgeks ja kanti laagri lõppkontserdil rõõmuga ette oma pereliikmetest ja huvilistest koosnevale publikule. Motiveeritud saime sellest kõik.

Laagri peakorraldajale Kaja Kraavile oli abiks MTÜ Kultuuri- ja Haridusselts Üksmüts ning toetajad Eesti Kultuurkapitali Järvamaa ekspertgrupp ja Järva vald. Suur tänu kõigile, kes osalesid ja laagri õnnestumisele kaasa aitasid! Oleme veendunud, et kaasates lapsi ja noori muusikalistesse tegevustesse aitame neil loomulikul viisil saada meeldivateks loova mõtlemisviisiga inimesteks ja parandada nende õpihimu.

Laagriline Õnnela Lees