Liikumisaasta utsitab inimesi suusatama

Jaanuarikuus toimus suusaliidu eestvedamisel projekt „100 suusatundi", mille eesmärk oli suusatreenerite abiga anda Eesti inimestele suusatamise oskus, et inimestel oleks võimalik kaunist talveilma nautida liikudes.

Järva vallas oli võimalik suusatama õppida Aravete terviserajal, kus Ambla spordiklubi treener Reimo Kaasiku jagas nippe ja trikke. „Päris huvitav oli. Tasemed olid ikka päris erinevad," sõnas Kaasiku, kelle sõnutsi käis kokku õppimas umbes 15 inimest. „Oli täiesti algajaid kuni natuke oskajateni välja."

Kuigi Eesti ilm on muutlik ning paljudes kohtades seetõttu trennidel muudeti asukohti või jäeti sootuks ära, siis Aravetel toimus kõik plaanide järgi. „Ühel päeval saime vihma ka aga rada pidas sellele ilusti vastu," sõnas Kaasiku.

Tema sõnutsi on see tal esimene kord võtta selline väljakutse vastu ning liituda projektiga. „Tegin seal, kus ma tavaliselt trenni teen ning võtsin inimesed juurde. Usun, et selline asi kulus kõigile ära," sõnas ta.

„Muidugi! Suusatamine ei ole midagi erilist," sõnas Kaasiku küsimuse peale, et kas kõik inimesed, kes suusad alla saavad, hakkavad ka suusatama. „Meie regioonis on talv ning seetõttu on suusatamine üks liikumise viise," jätkas ta ja lisas, et esimese suusasõidu ABC juurde võiks kindlasti kuuluda ka õige suusavahendite valik.

Projekti raames on võimalik veel viimast korda osa võtta 27.01 kell 15.00 – 17.00 Aravete Terviserajal/Kangrumäel.