Mida arutati ja otsustati Järva Vallavalitsuse istungil 7. detsembril?

Määrati kahele täiskasvanud isikule hooldusteenus.

Otsustati muuta Järva Vallavalitsuse 11.08.2021 korralduse nr 419 "Aravete Keskkooli hoolekogu koosseisu kinnitamine" seoses hoolekogu liikmete vahetusega.

Kinnitati Järva valla üldhariduskoolides õppekulu, koolieelsete lasteasutuste tegevuskulu ja Koeru Muusikakooli õpilaskoha tegevuskulu arvestuslik maksumus ühes kuus ühe õpilase kohta 2023. Eelarveaastaks.

Kinnitati ajalehe Järva Valla Leht ilmumissagedus, maht ja hinnad. Kaasajastati korraldust ning kinnitati ajalehele uued reklaamihinnad.

Eraldati valla reservfondist 1 200 eurot Koigi külas asuva Koigi aednikumaja katusekonstruktsioonide parendamiseks ja toestamiseks.

Eraldati valla reservfondist 822 eurot Aravete Piibe mnt 21/2 asuva hoone keldrist analüüside tegemiseks ja 10 596 eurot keldrikorruse kahjustatud ruumide tõrjetöödeks.

Kinnitati Järva valla ametiasutuse ja ametiasutuse hallatavate asutuste alaeelarved.

Otsustati anda üürile tähtajatult Järva valla munitsipaalomandis olev Päinurme külas asuv korter. Üüri suuruseks 1,20 eurot/m2 kuus.

Nõustuti Järva vallas Kaalepi külas asuva Liiva katastriüksuse jagamisega vastavalt maakorralduskavale ning määrati moodustatavatele katastriüksustele koha-aadressid ja sihtotstarbed järgmiselt:

1. 1.1. Järva maakond, Järva vald, Kaalepi küla, Rätsepa ning sihtotstarve on 100% maatulundusmaa;
  2. 1.2. Järva maakond, Järva vald, Kaalepi küla, Kase ning sihtotstarve on 100% maatulundusmaa.

Otsustati anda projekteerimistingimused Järvamaal Järva vallas Reinevere külas asuvale Kariste kinnistule  energiasalvesti ehitusprojekti koostamiseks ja Järva vallas Kuksema külas Morka kinnistule üksikelamu ehitusprojekti koostamiseks.

Kooskõlastati keskkonnamõju hindamise aruande tingimusi.

Otsustati  kuulutada alates 12. detsembrist 2022 välja konkurss auhinna „Järva valla Aasta tegu 2022" andmiseks. Määrati konkursile „Järva valla Aasta tegu 2022" kandidaatide esitamise tähtajaks 10. jaanuar 2023. Ettepanekuid saab esitada e-postiga info@jarva.ee, valla veebilehe kaudu või tuues ettepanek paberkandjal Järva valla raamatukogudesse või raamatukogubussi Krõõt.

Otsustati muuta Järva Vallavalitsuse 03.11.2021 korraldust nr 599 „A. H. Tammsaare nimelise Järva valla kirjanduspreemia žürii moodustamine", sest muutus žürii koosseis.

Nimetati Järva valla nimel MTÜ-sse Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus asutaja- või liikmeõigusi teostavaks isikuks Järva Valla Noorsootöökeskuse juhataja Aune Suve-Kütt.

Otsustati anda erivajadusega ja/või toimetulekuraskustes noore pere toetus kahele perele.

Otsustati muuta Järva Vallavalitsuse 23.11.2022 korraldust nr 621 „Järva valla kultuuriasutuste ruumide lühiajaliselt kasutusse andmise tasude hinnakirja kehtestamine".

Kooskõlastati Koeru kultuurimaja, Järva-Jaani kultuurimaja ja Põhja-Järva kultuurikeskuse töötajate struktuur.

Kooskõlastati Imavere kooli sümboolika.

Arutati detsembrikuu volikogusse esitatavaid eelnõusid.

Majandusosakonna juhataja Meelis Kivi andis ülevaate Järva-Jaani soojusmajanduse arengukava 2022-2032 eelnõu arutelust. Arutelus uusi muudatusettepanekuid ei tehtud.

Vallavara spetsialist Valdur Permanson andis ülevaate Järva-Madise külas asuvast kinnistust.

Majandusosakonna juhataja Meelis Kivi andis ülevaate Aravete lasteaia elektriliitumise probleemist.