« Tagasi

Mesimummidel hakkas soojem

Kui lapsed esmaspäeval Aravete Mesimummi lasteaeda jõudsid, oli lasteaias täitsa jahe. Veidi lisakütteallikaid ja nuputamist ning teisipäeva lõunaks oli juba palju soojem.

 

 

Ambla-Aravete Kooli Aravete lasteaial Mesimumm on neis ruumides, mis spetsiaalselt neile asenduspinnaks renoveeriti (vana lasteaiamaja on lammutamisel ja uus ootab ehitamist), algamas alles esimene talv – Aravete keskkooli vana osa teisele korrusele koliti juunis, pidulik avamine oli 16. juunil. Soe sügis pole kõiki kitaskohti välja ei toonud.

 

Aravete lasteaia õppealajuhataja Mariana Väärtnõu sõnul andsid nad esmaspäeval, 21. novembril tõepoolest vanematele teada, et lasteaias on jahe ja seepärast võiks lapsed veidi soojemalt riidesse panna. „Esmaspäeva hommikul oli ruumides 16–17 soojapügalat. Tõime koheselt rühmadesse lisakütteallikad ja lõunaks oli enamikes rühmades soovitud temperatuur saavutatud," ütles ta. Nõutav on 21 soojakraadi.

 

Teisipäeva ennelõunal oli radiaator koridori seinal, mille juures kuivasid õuest tulnud laste kindada, tõepoolest kuum. Termomeeter koridoris näitas kell 12 paarikümmet soojapügalat. Kõigis rühmaruumides oli 20 soojakraadi ja muretsemiseks polnud põhjust, sest radiaatorid olid kuumad.

 

Mida siis tehti? Kuna valla teeninduskeskust lahutab lasteaia ruumidest vaid üks uks, oli vallavalitsus lasteaia murega kursis. Albu-Ambla piirkonnajuhi Kuldar Tammiku sõnul mõõdeti nii eile kui ka täna hommikul toatemperatuur kõigis ruumides üle: kell 8.15 oli koridoris 19, Lepatriinude ja Liblikate rühmades samuti 19 soojakraadi, Öökullidel oli veidi soojem – 20 kraadi. „AS Järva Haldus tegi soojasõlmes veidi ümberkorraldusi. Viga oli ühes soojavahetis, millest vesi läbi käib. See võeti vahelt ära. Kui enne jõudis radiaatoritesse 37-, siis nüüd 53-kraadine vesi," selgitas Tammik.

 

Vallavanem Toomas Tammik lisas, et vald on teinud endast kõik oleneva, et temperatuur lasteaias oleks normi piires. „Lasteaial on lubatud kasutada lisakütteseadmeid perioodil, kui küttega on probleeme olnud," lisas ta ja kutsus üles pöörduma selliste muredega vallavalitsuse poole.