Koduigatsus tõi endise õpilase kooli juhtima

„Ma pole üheksa aastat siin käinud. Hästi soe tunne oli tagasi tulla. Lõhn on sama, atmosfäär on sama, kuid samas on ka palju muutunud," sõnas Järva-Jaani gümnaasiumi uus direktor Annela Tammiste esimesel tööpäeval.

Alates 1. augustist juhib Järva-Jaani gümnaasiumi Annela Tammiste. Varasemalt õpetaja ametit pidanud Tammiste on vaatamata noorele eale tegelenud paljude erinevate asjadega. „Olin juba koolis tugev õpilaste õiguste eest võitleja," sõnas Tammiste. Ta on kuulunud Eesti Õpilasesinduse Liidu juhatusse, olnud Tallinna Ülikoolis üliõpilaskonna järelevalvekomisjonis ning neli aastat õpilasmaleva rühmajuht.

Kooliaega meenutades tunnistas Tammiste, et ta sai koolis küll hästi hakkama, kuid väärtustas kooli juures palju ka sotsiaalset poolt ning liikumist. „Usun, et olin õpetajatele paras pähkel," naljatles Tammiste.

„Mu vanaema oli üle viiekümne aasta õpetaja, mistõttu tundus õpetaja amet paeluv ning seetõttu läksin ka õpetajaks õppima," kommenteeris Tammiste eriala valikut. Sellel aastal magistriõppe lõpetanud Tammiste on olnud kolm aastat algklasside õpetaja Haabneeme koolis. Ta tunnistas, et oma klassiga hüvastijätt oli kurb, sest õpetamine talle meeldis. „Usun, et minu otsus on tulevikuks ka neile eeskujuks," võttis Tammiste kokku Haabneeme koolist lahkumise.

Tema sõnutsi oli kandideerimine Järva-Jaani gümnaasiumi direktoriks algselt hirmutav, sest tegemist on suure vastutusega, kuid ka põnevust ja uudishimu pakkuv. „Soov oli koju tulla, selletõttu tegin suvel sellise otsuse."

„Suurt juhi kogemust mul pole, kuid ma saan alati hakkama," lausus Tammiste optimistlikult. Ta on olnud varem küll õpilasorganisatsiooni juhatuses ning töötanud personalijuhina, mistõttu inimestega töötamine on talle tuttav, kuid kindlasti on direktorina kooli juhtimine suur väljakutse. „Hea koolijuht on eelkõige hea kuulaja. Peab olema avatud erinevatele ideedele, suuteline läbirääkimisteks ning üldiselt inimeste jaoks olemas olema. Just selline koolijuht tahaksin ma ka olla." Tammiste jaoks on oluline olla nähtav kooliperele, et inimestes turvatunnet tekitada. „Soovin olla see, kelle peale saab kindel olla," lausub ta.

Soovime Annela Tammistele edu uues ametis!