« Tagasi

Järva valla sünnipäeva rattaretk stardib juba homme hommikul

29. ja 30. juulil saab teoks Järva valla 5. sünnipäeva rattaretk „Hundi Ratas 22", kahe päevaga läbitakse Järva valla külateedel ligi 100 kilomeetrit.

 

Miks me sedapuhku ootame matkama ainult jalgrattal? Tahame, et inimesed ei kihutaks läbi valla, nagu tavaliselt, vaid kulgeme rahulikus tempos ja kuulame jutuvestjaid, neid, kes teavad, millest nad räägivad. Kuulame, mida räägitakse Väike-Karedal, Karinul ja Esna kandis, mida räägitakse Kalitsa vahel. Otsime üles sellised toredad kohad Järva vallas, põikame Norra allikatele. Kõigil on võimalik tutvuda, kuulata, saada teada. Lõpetame teisel päeval Albu mõisa juures," ütles rattaretke „Hundi Ratas 22" üks korraldaja Ülle Jääger.

Põnevaid lugusid Järva vallast räägivad Lii Sammler (Koigi, Kareda ja Peetri); Ene Mikk, Ursula Ilo (Esna); Uno Aan (Kalitsa), Arnika Tegelmann (Norra allikad ja Koeru kirik); Tuve Kärner (Karinu); Heli Kark (Pitka tubamuuseum Jalgsemal); Ester Valdvee (Rava); Aire Pitk (Aravete) ja Küllike Veede (Albu mõis).

 

Täna ennelõunal tegeles Jääger koos Koeru piirkonnajuhi Alari Teppaniga teekonna viidastamisega. „Need kaks päeva pole mitte ühest punktist kiiresti-kiiresti teise jõudmiseks, vaid nautimiseks ja tutvumiseks. Rada on nüüd märgistatud, ohtu, et keegi rajalt eksiks, pole."

Teekond on põnev. Sõita saab nii siledal asfaldil kui ka värskelt remonditud kruusateel. Iga rattaretkel osaleja saab endale ka jalgratturi meelespea, kus lisaks päevakavale ja vajalikele telefoninumbrile on ka rattaretke kaart.

 

Rattaga saab rahulikult kulgeda, sest vajalikud pambud (telk, magamiskotid jne) on saateautol. Ka ei pea muretsema, kui rehv näeb naela või kett maha tuleb – kogu retke teeb kaasa ka tehnilise abi auto koos hooldemeeskonnaga. „Ööbimine on Väinjärve ääres telkides, ala turvab G4S. Õhtul on kõigile osalejatele lõõgastav tantsuõhtu ansambliga Ahoi, kus saab lõdvestada kõik päevasest väntamisest pinges lihased," lubas Jääger.

 

Järgmisel, 30. juuli hommikul pärast hommikusööki on start ja võimalus külastada Koerus kirikut ja kodukohvikuid.

 

Osalustasu on 30 eurot (osalustasu sees kaks lõunat, hommiku- ja õhtusöök). Korraliku kõhutäie eest seisavad hea Kilplala kokad Lauri ja Thea.

Osalejad saavad oma autod jätta Koiki, teisel päeval pärast matka lõppu transporditakse nad Koiki tagasi. „Teeme kõik selleks, et inimene tunneks end rattaretkel hästi ja turvaliselt ning naudiks neid kahte päeva," lubas Jääger ja lisas, et kõiki rattamatkajaid ootavad üllatused nii Järva vallavalitsuselt kui ka Järva valla firmadelt.

 

Rattaretke korraldavad Järva vallavalitsus ja MTÜ Koeru Spordiklubi, toetavad Kohaliku Omaalgatuse programm ja Eesti Kultuurkapital.

 

Stardime homme, 29. juulil kell 11 Koigist!