Imavere põhikooli õpilane Meribel Matt valmistub Solistica 2022 võistluse finaaliks

Foto: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Imavere põhikooli õpilane Meribel Matt täitis hiljuti oma kauaaegse unistuse ja pääses üle-eestilise lauluvõistluse Solistica 2022 finaalvõistlusele, mis toimub 28.-29. jaanuaril Kuressaares Thule Kojas. Lauluvõistlusel tuleb Meribelil võistelda endast vähemalt aasta vanemate lauljatega. Antud vanuseklassi demovoorus osales ligi sada noort, kellest finaali pääses vaid 20.

Laulukonkurss Solistica on ellu kutsutud selleks, et pakkuda Eesti parimatele 4.–12. klassi solistidele esinemisvõimalust professionaalse saateansambli ja kvaliteetse helivõimendusega. Konkurss võimaldab lauljatel end võrrelda eakaaslastega ning saada tagasisidet asjatundlikult konsultandilt ning žüriilt. Solistica konkurss annab võimaluse tunnustada ja innustada andekaid soliste, rikastada kohalikku kultuurielu ning laulda Eesti autorite muusikat.

Detsembrikuus andsid Paide Naiskoori ja PAMTi muusikastuudio jõulukontserdil dirigendid Sirje Grauberg ja Tiina Kivimäe üle stipendiumid kahele noorele tublile Paide muusikakooli õpilasele. Neist ühe pälvis just Meribel.

Õnnitleme kõiki asjaosalisi ja jääme Meribelile võistlustules kaasa elama!