Epiim Rattapäev tuleb taas!

Pildil: 24. mail kihutas Järva vallast läbi  Tallinnast alanud rahvusvaheline Tour of Estonia, mille esimene vahefiniš toimus Järva-Jaanis (83,1 km). 16. juunil võõrustab Järva-Jaani Epiima Rattapäeval osalejaid.

Epiim Rattapäeva korraldaja Teet Kallakmaa sõnul sai rattapäeva kontseptsioon paika eelmisel aastal – see töötas, seega polnud põhjust midagi muuta. „Õigemini korraldame sarnast võistlust neljandat aastat, aga teist aastat Epiim Rattapäeva nime all," täpsustas ta ja selgitas, et võistlus käib samamoodi, nagu varem, aga teist aastat on kohal ka Epiim oma telgiga, kus saab piimatooteid degusteerida, on rattavarustuse laat – osta/müü/vaheta uut või kasutatud rattakaupa. Rätsepa talu pakub einet ja lasteteala tegevusi pere noorimatele. Muusikat teeb AG. Nii et kohale tasub tulla mõni aeg enne starti.

Nagu kombeks ühendab Epiim Rattapäev endas neli rattavõistlust korraga: on Järva-Jaani Rattaralli, Järva Rattamaraton, Järva-Jaani RSK rattavahetusega sõit ja minimaraton. Ühine start antakse 16. juuni keskpäeval Võllaste terviseradadelt.

Osaleda on võimalik 40 km pikkusel rattarallil, 50 km pikkusel rattamaratonil või mõlemal ning saada tulemus kirja hoopiski rattavahetusega sõidul. Lapsi oodatakse osalema 4 km pikkusel minimaratonil.

„Olen seda võistlust kolm aastat korraldanud, kogemused on olemas. Meeskonnas on Teet Kallakmaa – suurema osa teen ise ära. Kevadest saati, ka tööpäevadel käin natuke rajal nokitsemas, niitmas, radu märkimas. Taotlen lube, otsin esinejaid – päeva viib läbi Arlet Palmiste. Võistluste linnak pannakse püsti ikka Võllastele, kus viimased neli aastat on võistlust peetud," rääkis Kallakmaa. Võistluste eel on muidugi abilisi ka.

Osalejaid ootab Kallakmaa nagu eelmiselgi aastal nii paarisaja kanti. „Võistlusi on palju. Rahvas sõidab rattaga, aga võrreldes kümne aasta taguse ajaga on võistlustel osalejate arv vähenenud. See on kogu Eestis nii. Kui vanasti osalesid kohalikud, siis nüüd on neidki vähem. Ma ei tea Järva-Jaanist ühtegi meest peale enda, kes sõidaks rattaga. Järva vallaski pole jalgrattaaktiiv kuigi suur," teadis Kallakmaa öelda ja küsis, kui mitu Järva-Jaani inimest võistles viimati Järva-Jaani triatlonil? „Mina tean ainult ühte – Arto Saart. Neid, kes Järva-Jaanist pärit, oli rohkem, kõik keskeas mehed. Aga kus on noored mehed? See on kurb."

Selles, et Järva-Jaani rattavõistlus on Eestis oma niši leidnud, on Kallakmaa kindel. „Meie võistluse formaat on Eestis ja võib-olla maailmaski ainulaadne. See pole lihtsate killast ja nõuab treenimist.

Võistluste juhendid ja info eelregistreerimise kohta: https://www.sportos.eu/ee/et/jarva-jaani-rsk-rattavahetusega-soit/