Spordiaasta Järva vallas 2021

Laskesuusataja Mehis Udam teenis SA Noored Olümpiale 45 000 euro suuruse stipendiumi, et valmistuda 2026. aasta Milano taliolümpiaks.

 

Oleme Järva vallas hoidnud jätkuvalt aktiivset joont, kuigi oma jälje on siiski jätnud COVID-19 viirusest tingitud erinevad piirangud ja reeglid. Hea meel on, et riik leidis võimalused viiruse leviku ajal ka spordi- ja jõusaalid lahti hoida. Aasta jooksul korraldati ja osaleti mitmetel sündmustel erinevatel spordialadel, kuigi oli ka üritusi, mida ei saanud korraldada, näiteks Järva Suvemängud, mis pidid läinud suvel  toimuma Järva vallas Aravetel. Hoiame pöialt, et aastal 2022 saame ühe maakonna vahva spordipeo siiski ära teha – praeguse plaani järgi toimuvad Järva Suvemängud 11. juunil.

Aasta algus oli väga edukas Järva valla suusaklubidele, võideti mitmeid Eesti meistrivõistluste medalid nii noorte kui ka täiskasvanute vanuseklassides. Õed Kaasikud tegid debüüdi maailmakarikasarjas, lisaks tegid nad oma esimesed stardid ka maailmameistrivõistlustel. Väga häid esitusi näitas RRSuusaklubi esindaja Mehis Udam, kes võitis mitmeid tiitleid ja medaleid nii murdmaa- kui ka laskesuusatamises. Parima etteaste tegi Mehis Austrias laskesuusatamise juunioride maailmameistrivõistlustel, kus võisteldes endast kaks aastat vanematega ja saavutas 6. koha. Head meelt teeb ka Mehisele määratud stipendium, mille andis välja SA Noored Olümpiale.

Ambla Spordiklubi eestvedamisel korraldasime taas Järva valla suusatamise seeriavõistluse, mille etapid toimusid erinevates Järva valla piirkondades (Valgehobusemäe, Aravete, Koeru ja Järva-Jaani). Uuendusena toodi sisse suusakross (rajal erinevad elemendid), mis on vajalik suusasportlastele, et õppida paremini suuskade käsitlemist.

Kevadel alustas kolmandat korda jooksusari „Järvamaa Järvede Jooksud", mitmed etapid toimusid Järva valla veekogude ümbruses (Käravete, Preediku, Väinjärv, Järva-Jaani tehisjärv, Mägede, Rava, Eistvere). Head meelt teeb, et sellel aastal oli mitmel etapil üle 100 osaleja, purunesid ka mitmed osalejate rekordid.

Suveperioodil alustasid aktiivselt erinevad rannavolleturniirid Amblas ja Aravetel. Esmakordselt kutsusime ellu Järva valla võrkpalli Rahvaliiga Suvevolle, milles osales seitse võistkonda üle valla. Hea meel on tõdeda, et võrkpall on harrastajate jaoks jätkuvalt atraktiivne, mida näitas nii osalenud võistkondade arv kui ka väga pingelised mängud.

Juulikuus osalesid Järva valla sportlased Käärikul 46. Eestimaa omavalitsuste suvemängudel. Kokku osales ligi 2000 võistlejat 64-st omavalitsusest. Järva vald oli esindatud üle 60 sportlasega 12-l erineval spordialal. Häid individuaalseid tulemusi näitasid discgolfis Kerdo Lepasepp 1.– 3. koht ja Eveli Meibaum 3.– 5. koht. Noormeeste ja naiste kuulitõukes saavutasid võidu Andri Martov ja Kätlin Piirimäe. Kätlin tegi ka tubli tulemuse ketteheites, saavutades 3. koha. 5000m jooksus näitas head minekut Bert Tippi ja saavutas 2. koha. Ajalugu tegi ka Järva valla köieveovõistkond (Aivo Nugis, Pavel Pelgonen, Mihkel Pullisaar, Gabriel Klein, Elari Tetter ja Jaak Tammik), kes saavutas mängudel 2. koha. Kokkuvõttes saavutas Järva vald 11. koha, suurtest valdadest (üle 8000 elaniku) 8. koha.

Augusti lõpus oli Järva valla sportlastel võimalus veel ennast proovile panna Põltsamaa Jõe Suvemängudel. Osaleti maastikurattasõidus, kergejõustikus, petankis ja discgolfis.

Korraldatud said mitmed piirkondlikud traditsioonilised võistlused, nagu Koeru Kevadjooks, A. Ainumäe mälestusvõistluse võrkpallis, Erika rattaralli, Järva valla MV kergejõustiku viievõistluses, A. Nurmekivi jooks jm. Korraldati ka maakondlikke meistrivõistlusi (lauatennis, meesseeniorite võrkpalli meistrivõistlused jm). Ära märkida tasub ka Järva valla spordiklubide ja võistlejate mitmed medalivõidud Eesti meistrivõistlustelt erinevalt spordialadelt: murdmaasuusatamine, rullsuusatamine, discgolf, tõstesport, vabamaadlus, sumo, naistemaadlus, kergejõustik, ujumine, suvebiathlon.

Eesti meistrivõistlustel III liigas jalgpallis tegid kaasa kaks võistkonda Järva vallast. SK Imavere mängis lõunatsoonis ja saavutati 6. koht. FC Järva-Jaani mängis idatsoonis ja saavutati 8. koht. Järva-Jaani saalihoki naiskond mängis naiste energialiigat, mille teine voor jäi pidamata seosas COVID piirangutega. Peale esimest ringi olid Järva-Jaani naised 3. kohal. Aravete võrkpallivõistkond mängis Lääne-Virumaa Rahvaliigat saavutades teises tugevusgrupis põhiturniiril 1. koha. Aravete veteranide võistkond krooniti ka maakonna meistriks. Väga tubli oli ka Ambla SK korvpallivõistkond, kes aasta lõpus krooniti samuti maakonna meistriks.

Järva vallas teevad spordiklubid noortega väga head tööd. Rõõmu valmistab ka see, et varasemalt toiminud ringid jätkavalt innukalt oma tööd ja juurde on tekkinud uusi treeningruppe (Korvpalliklubi KK7 treeningruppide laienemine Aravetele ja Koeru). Järva vald on spordiklubidele väga tänulik selle panuse eest.

Järva vallas 2021. aastal valmisid ka mitmed uued spordirajatised, mis laiendavad inimeste vaba aja veetmise võimalusi. Sellel aasta valmisid uued discgolfiväljakud Männile (Albu), Koeru, Koigisse ja Imaverre. Peetri discgolfipargis alusati rajauuendusega ja uuel hooajal peaks saama ka juba uuel rajal mängida. Valmis Aravete KETE multifunktsionaalne palliväljak (tennis ja korvpall), Järva-Jaani multispordiväljak. Uuest aastast alustab tööd Järva vallas uus valla hallatav allasutus Järva Vallaspordikeskus, kelle hallata jäävad kõik Järva valla spordirajatised (väljakutse on väga suur). Spordikeskuse alla koondub ka kogu spordivaldkonna tegevuse korraldamine ja juhtimine, tingimuste, võimaluste loomine spordi harrastamiseks ning erinevateks vaba aja veetmise võimaluste loomiseks.

Uus aasta pole enam kaugel ja juba on ukse taga mitmed väljakutsed. Veebruaris on Järva vallal au korralda koostöös Järvamaa Spordiliiduga Eestimaa omavalitsusjuhtide talvine mitmevõistlus ja kohe peale seda võistlust on ukse ees Eestimaa omavalitsuste talimängud, mis seekord (märtsis 2022) toimuvad Ida-Virumaal. Oleme lootusrikkad, et saame ka juulikuus tehtud ka Järva Suvemängud Aravetel.

 

Jaak Tammik

Järva valla spordi ja rahvatervise spetsialist

Õed Raudsepad võtsid järjekordselt võidud

Lähte Spordihoones toimus 18.12.2021 XXX Vahuri jõuluturniir. Osales neli Järva valla sportlast.

Anu-Liis Raudsepp (-55kg) ja ja Eva-Maria Raudsepp (-73kg) saavutasid mõlemad naistemaadluses esikoha. Vanuseklassis 2009-2013 võitis Rasmus Peets (-55kg) kreeka-rooma maadluses 2. koha. Vanuseklassis 2013 ja nooremad lõpetas Robin Peets (-43kg) võistluse 4. kohaga.

Järvamaa meistrivõistlused lauatennises 2021

Järvamaa mesitrivõistlused lauatennises toimusid 12.12.2021 Koerus.

Tulemuste tabel

 

Mehed:

Voldemar Tusis 1. koht

Vambola Annilo 2. koht

Rasmus Tommula 3. koht.

Naised ja noored:

Mattias Rikken 1. koht

Merlyn Ivask 2. koht

Mare Aade 3. koht.

Meespaarid:

Voldemar Tusis ja Martin Surkaev 1. koht

Mati Suun ja Rasmus Tommula 2-3 koht

Vambola Annilo ja Urmas Virves 2-3 koht.

Segapaarid:

Voldemar Tusis ja Mare Aade 1. koht

Urmas Virves ja Merilyn Ivask 2. koht

Anu Saul ja Mati Suun 3. koht.

Järvamaa 2021. aasta meesveteranide võrkpalli MV võitis Aravete võistkond

Pildil: Aravete võistkond (7. oktoobril).

 

Pildil: SK Imavere võistkond (7. oktoobril).

 

Järvamaa 2021. aasta meesseeniorite võrkpalli meistrivõistlused toimusid sel aastal erinevalt varasematest aastatest sügisel. Tavapäraselt alustati võistlustega jaanuari lõpul.

Osales 5 meeskonda, neist kaks ka Järva vallast – Aravete ja SK Imavere. Meeskonnad mängisid omavahel turniiri süsteemis kahel korral. Meistrivõistluste võitjaks tuli Aravete meeskond, kellele järgnesid Kuma, Türi, SK Imavere ja Sargvere SK.

Võistluste tulemuste tabel.

Türi Konesko Spordihoones toimusid Eestimaa Spordiliit JÕUD meistrivõistlused kreeka-rooma maadluses, vaba- ja naistemaadluses

Maadluspiltide autor: Liina Lehis.

 

Türi Konesko Spordihoones toimusid 28.11.2021 Eestimaa Spordiliit JÕUD meistrivõistlused kreeka-rooma maadluses, vaba- ja naistemaadluses. Võistlused toimusid maakondade vahel.  Järvamaad esindavatel maadlejatel läks väga hästi, keda kokku oli 15 üle maakonna ja kellest 12 oli Järva valla treeninggruppide esindajad.

Vabamaadluses saavutati võistkondlik I koht, kreeka rooma maadluses ja naistemaadluses saavutati III koht. Lääne-Virumaa klubide eest oli võistlustules ka järvakaid. Naistemaadluses olid võidukad õed Raudsepad, Anu-Liis (-50kg, 1. koht) ja Eva-Maria Raudsepp (-62kg, 1.koht). Ats Pajula pani ennast proovile nii kreeka-rooma (-82kg, 1. koht) maadluses, kui ka vabamaadluses (86kg, 3. koht).

 

Järva valla treeninggruppide esindajate tulemused

Vabamaadlus:

-48 kg: Rasmus Teter 2. koht

-51 kg: Uku Nugis 1. koht

-65 kg: Timor Arusaar 1. koht, Karmo Karro 3. koht

-70 kg: Brent Bürkland 2. Koht, Robin Sepa 5. koht

-97 kg: Kennet Künnarpuu 1. Koht, Johannes Abilon 2. koht.

Kreeka-rooma maadlus:

-97 kg: Kennet Künnarpuu 3. koht

Naistemaadlus:

-45 kg: Marii Kutsar 3. koht

-53 kg: Mirell Lees 3. koht, Mirtel Lees 4. koht

-62 kg: Karmel Karro 2. koht

 

Protokollid Spordiliit Jõud kodulehel.

Õed Raudsepad võistlesid Soome suurimal maadlusvõistlusel

Pilt erakogust: J. Lips.

 

Eva-Maria ja Anu-Liis Raudsepp võistlesid 27.11.2021 Soomes rahvusvahelisel võistlusel Helsinki Open 2021, mis toimus juba 15 korda.

Anu-Liis võistles kaalukatekoorias 49kg ja Eva-Maria 62 kg, vanuserühm mõlemal oli 2004-2008. Anu-Liis ei loovutanud ühtegi punkti vastastele ja sai võistlustel I koha. Eva-Maria saavutas samuti matsidel tugeva punkti ülekaaluga I koha.

Koeru kooli noored osalesid Türil toimunud Järvamaa TV 10 olümpiastardi 1. etapil

Koeru noored TV 10 olümpiastardi 1. etapil.

Teksti ja pildi allikas: Koeru Keskkooli fb leht.

 

Koeru kooli noored osalesid 26. novembril 2021 Türil toimunud Järvamaa TV 10 olümpiastarti 1. etapil.

Kõige edukam oli  Aavo Toomi, kes võitis vanemate poiste grupis kuulitõuke (10.51/3 kg).

Sama vanusegrupi tüdrukute kuulitõukes saavutas Kedy Kopti 3. koha (8.72/2 kg). Nooremate seas jäid kaksikutest vennad Arthur ja Rihard Hallik kõrgushüppes jagama 2.-3. kohta (1.25) ning Kretteli Päri lõpetas 60 m jooksu kolmanda ajaga (9,5).

Peale noorte võistlust toimunud Järvamaa seeriavõistluste 2. etapil oli edukas Nele Krebsbach, kes võitis naiste kõrgushüppe uue isikliku rekordiga (1.55).

VIII lahtised Kõrvemaa karikavõistlused lauatennises I etapi tulemused

VIII lahtised Kõrvemaa karikavõistlused lauatennises 2021/2022

I etapi tulemused, 21. novembril 2021 Aravatel.

Eesti meistrivõistlustel laste sumomaadluses saavutati häid tulemusi

Pühapäeval, 7. novembril 2021 toimusid Põltsamaal laste Eesti meistrivõistlused sumomaadluses, kus Järva valda esindas 13 noorsportlast. Võistlustel selgusid parimad nii U8, U10 kui U12 vanuseklassis. Järva valda toodi 5 meistritiitlit. Lisaks teeniti 6 hõbe- ja 4 pronksmedalit. Võistkondlikus arvestuses teenis Järva valla võistkond 11 hulgas 3. koha.

 

Tulemused U8:

1. koht Sten Sellik (-26kg) Koigi

5. koht Robin Peets (+35kg) Koigi

5. koht Sten Sellik (abs.) Koigi.

Tulemused U10:

3. koht Rosanna Rõlkov (T+40kg) Koigi

7. koht Rosanna Rõlkov (T abs.) Koigi

8. Koht Stella Lääne (T abs.) Koigi)

9. Koht Stella Lääne (T 40kg) Koigi

9. koht Atso Nugis (-45kg) Imavere

9. Koht Atso Nugis (abs.) Imavere.

Tulemused U12:

1. koht Stella Lääne (T 33kg) Koigi

1. koht Mirtel Lees (T 55kg) Koigi

1. koht Johanna Abilon (T+55kg) Koigi

2. koht Marii Kutsar (T 45kg) Koigi

2. koht Johanna Abilon (T abs.) Koigi

4. koht Rosanna Rõlkov (T 45kg) Koigi

9. koht Mirtel Lees (T abs.) Koigi

10. koht Marii Kutsar (T abs.) Koigi

1. koht Karl Kirsimets (-35kg) Koeru

2. koht Uku Nugis (-50kg) Imavere

2. koht Rasmus Peets (-55kg) Koigi

2. koht Mathhias Maasikpalu (+60kg) Koigi

2. koht Rasmus Peets (abs.) Koigi

3. koht Rasmus Teter (-50kg) Koigi

3. koht Johannes Jõe (+60kg) Koeru

3. koht Mathhias Maasikpalu (abs.) Koigi

5. koht Johannes Jõe (abs) Koeru.

Meistrivõistlused lauamängude mitmevõistluses tulemused

Koerus toimus 07.11.2021 Järvamaa meistrivõistlused lauamängude mitmevõistluses.

Tulemused tabelis.

Toimusid ka Järvamaa meistrivõistlused Bridzis paaridele, mis koosnes 8 etappist.

Tulemused tabelis. Võitsid Järva valla mehed Urmas Virves ja Tiit Kalda (1.koht).

Käesoleva aasta Järvamaa meister korvpallis on Ambla spordiklubi

Fotol: Ambla spordiklubi meeskond. Foto autor: KK7.

Järvamaa 2021. aasta korvpallimeistrivõistluste finaalmängud toimusid 29. oktoobril 2021 Türi Konesko spordihoones.

3.-4. koha mängus olid vastamisi Türi ja Paide KK7, kolmanda koha seisuga 97:47 võitis Türi. Finaalmängus olid vastamisi Ambla SK ja Paide Viking Window. Mäng oli väga tasavägine kuid lõpuks pani Ambla SK oma paremuse maksma seisuga 75:68.


2021. aasta Järvamaa meister korvpallis on Ambla Spordiklubi koosseisus: Aare Jamnes, Andres Reial, Argo Klemmer, Erkko Linnas, Henri Kroosmann, Kevin Puntso, Mario Hamburg, Oskar Tammjõe, Rauno Tikko, Risto Tikko, Roland Prii, Romet Ruse, Peeter Kraavik, Tõnis Tagel, Veiko Simm, Rene Puhke, Kristjan Laht, Raido Kuusk, Risto Kaljund, Taavi Leinart, Rait Pihelgas, Meelis Matkamäe.

Lauatennise VII Kõrvemaa Karikavõistlustel selgusid Aravete Spordihoones parimad

Pildil: Esikolmiku autasutamine. Foto autor: Aksel Õunapuu.

 

Selle aasta lauatennise Kõrvemaa Karikavõistlustel õnnestus 4-st etapist korraldada 3 etappi. Ambla Spordiklubi ja Tapa Valla Spordikeskuse ühiselt korraldatava võistluse viimane etapp toimus Aravete Spordihoones 10. oktoobril. Viimasel etapil osales 12 mängijat, kes selgitasid 3-s alagrupis edasipääsejad kohamängudele.

Kohamängude tabeli alumises pooles kohtadele 7.- 12. võitis kõik kohtumised Rasmus Tommula Ambla Spordiklubist ja saavutas kokkuvõttes  7. koha. Rasmusele järgnesid Helga Vasemägi, Ivo Vellak, Lairi Einmaa, Aksel Õunapuu ja Mattias Rikken. Kohamängudes 1.-6. kohani  tuli kindlalt võitjaks Jaanus Lokotar Viru-Nigula Lauatenniseklubist, kes alistas kõik vastased andes kogu turniiri peale ära vaid 2 setti. II koha saavutas Riho Lööper Tapa vallast ja III koha igavesti noor Voldemar Tusis Türilt. Esikolmikule järgnesid Eduard Kapralov Kadrina vallast, Igor Iljin Tapalt  ja Merlis Jusupov Tapalt.

Lautennise Kõrvemaa Karikavõistlustel osales kokku 26 mängijat Järva vallast Tapa vallast, Kadrina vallast,  Rakvere vallast, Anija vallast, Viru-Nigula vallast ja Paide linnast.

Karikavõistluste kokkuvõttes tuli üldvõitjaks Voldemar Tusis Türi vallast 144 punktiga, II koha saavutas Merlis Jusupov Tapa vallast 128 punktiga ja III koha Helga Vasemägi Tapa vallast 126 punktiga. Parima Järva valla mängijana tuli Rasmus Tommula  4. kohale 119 punktiga. Erinevate vanusegruppide võitjateks tulid Voldemar Tusis, Helga Vasemägi, Rasmus Tommula, Marta Laas, Mattias Rikken ja Anett-Liisa Parts.

Täname peakohtunikku Lairi Einmaad ja Tapa Valla Spordikeskust, kes pani parimatele välja karikad ja auhinnad ning ka kõiki korraldamisele kaasa aidanud lauatennisehuvilisi.

Järgmise hooaja VIII Kõrvemaa Karikavõistlustega loodame alustada juba sellel sügisel.

Lauatennise VII Kõrvemaa Karikavõistluste üldkokkuvõtte tabel.

 

Leo Matikainen

Järva valla maadlejad võitsid medaleid

Pildil: Brent Bürkland pronksimatsis.

 

Lihulas toimusid 02.10.2021 Eesti juunioride meistrivõistlused maadluses. Selgitati välja parimad vaba-, kreeka-rooma- ja naistemaadluses, kus mitmeid poodiumikohti jagus ka Järva vallast pärit võistlejatele. Meistriks krooniti Kennet Künnarpuu, Eva-Maria Raudsepp ja Marta Pajula.

 

Tulemused vabamaadluses:

1. koht Kennet Künnarpuu -97kg

3. koht Brent Bürkland -70kg

4. koht Timor Arusaar -65kg

 

Tulemused kr.-rooma maadluses:

2. koht Ats Pajula -82kg

 

Tulemused naistemaadluses:

1. koht Eva-Maria Raudsepp -62kg

1. koht Marta Pajula -76kg.

Koeru sügisjooksu tulemused

Koeru 28. sügisjooks toimus 22. septembril 2021, tulemused SIIN.

Januse Käo XIV karikavõistlused dartsis toimuvad 26. veebruaril 2022 Koeru kultuurimajas

Januse Käo XIV karikavõistlused dartsis toimuvad 2022. aasta 26. veebruaril Koeru kultuurimajas.

Võistlejate registreerimine algab kl 11:00. Loosimine algab kl 12:00.  

 

Formaat sõltub osalejate arvust. EELREGISTREERUMINE ON TERETULNUD darts.ee  kalendris.

Reede 25.02 kl 19:00 loositud paarid 5€/mängija Januses Käos.

 

Osavõtu tasu 25.00€ Ettemaksu puhul kuni 14.02.2020 20.00€

SEB

Koeru Spordiklubi

EE361010220013769014

Maksekorraldusel märkida Darts ja maksja/te nimi/nimed.

 

TURNIIRI FORMAAT

Mängitakse mängu „501" duubel lõpuga.

Mängitakse alguses alagruppides kõik-kõigiga formaadis ja seejärel toimub playoff alagruppide parimate vahel.

Kui mängijaid on vähem kui 32 k.a., siis mängitakse 8 alagrupiga mängu 7-st mängust parem. Igast alagrupist saab edasi 2 parimat ja seejärel mängitakse playoff turniir 16 osavõtja vahel.

Kui mängijaid on vähem kui 48 k.a., siis mängitakse 8 alagrupiga mängu 7-st mängust parem. Igast alagrupist saab edasi 4 parimat ja seejärel mängitakse playoff turniir 32 osavõtja vahel.

Kui mängijaid on rohkem kui 48, siis mängitakse 16 alagrupiga mängu 7-st mängust parem. Igast alagrupist saab edasi 2 parimat ja seejärel mängitakse playoff turniir 32 osavõtja vahel.

Asetusega mängijaid on sama palju, kui on alagruppe (8 või 16) ja nad asetatakse alagruppide esimestele positsioonidele. Asetusega mängijad võetakse 21.02.2020 seisuga EDL reitingu tabelist.

Ülejäänud mängijad asetatakse tabelitesse loosi alusel.

Omavaheliste mängude alustaja selgitatakse keskuse viskamisega ja loeb, kes viskab keskusele lähemale. Keskust viskab esimesena mängija, kes on tabelis nimekirjas üleval pool. Keskuse viske sama tulemuse korral visatakse uuesti pöördjärjestuses. Kui mäng on enne otsustavat viimast mängu viigis, siis keskust uuesti ei visata.

 

Kõik-kõigiga läbimängitavate mängude mängijate omavahelisel lõppjärjestusel arvestatakse tulemusi vastavas järjekorras:

Võitude arv.

Alagrupi kõikide mängude võitude ja kaotuste suhe.

Üksikute mänguvõitude arv.

Omavaheliste mängude võitude ja kaotuste suhe.

Kui ei ole ikka võimalik mängijaid järjestada, siis mängitakse üks mäng 1001 mille alustaja järjekord määratakse keskuse viskega kes viskab lähemale.

Playoff turniiriosa mängitakse kuni poolfinaalideni mängu parim 7-st. Poolfinaalid on parim 9-st ja finaal parim 11-st.

Kui naisvõistlejaid on rohkem kui 4, siis toimub naisteturniir eraldi. Muul juhul mängivad naised meestega võrdsetel alustel ühises turniiritabelis.

Kuni 7 mängijaga k.a. toimub turniir kõik-kõigiga formaadis mängudega parim 5-st. Seejärel toimub playoff parima 4 nooleviskaja vahel, kus 1. mängib uuesti 4. ja 2. 3.-ga mängu parim 7-st. Seejärel toimub finaal kahe võitja vahel mängudega parim 9-st.

8 ja rohkema naismängija puhul jagatakse loosi alusel osalejad kahte alagruppi, kus mängitakse kõik-kõigiga läbi mänge parim 5-st ja edasi saab 2 parimat playoff mängudele. Alagrupi esimesed positsioonid saavad ilma loosita EDL reitingu 2 parimat naist.

Korraldajetel jääb õigus muuta reegleid enne võistluse algust.

 

Koeru Spordiklubi

Korraldaja

Tarmo Vilipõld võitis Eesti meistrivõistlusel discgolfis hõbemedali

Pildil: Teise koha saavutas Tarmo Vilipõld (vasakult teine). Foto autor: Artur Ojasalu.

 

Raplamaal toimusid 18.-19.09.2021 Järvakandi ja Järta discgolfiradadel Eesti paarismeistrivõistlused discgolfis. Esindatud olid ka võistlejad Järva vallast. Parima tulemuse tegi Tarmo Vilipõld, kes saavutas 40+ vanuseklassis hõbemedali, Tarmo paariliseks oli Margo Peters.

Merilyn Ivask saavutas naiste paarismängus 10. koha, Merilyni mängis koos Mari-Liis Joaga. Segapaari mängis Merilyn Riho Rogoviga ning saavutati 26. koht.

Järva valla neiud võitsid medaleid

Pildil: Anu-Liis Raudsepp, kes saavutas 2. koha. Foto allikas: Viljandi Maadlusklubi Tulevik facebooki leht.

 

Pildil: Pronksmedali võitja Marta Pajula. Foto allikas: SK Tapa maadlus facebooki leht.

 

Marta Pajula võitis 12. septembril 2021 Kreekas Katerinis peetud rannamaadluse juunioride Euroopa meistrivõistlustel pronksmedali. Poolfinaali kohtumises tuli napp kaotus, kuid pronksmedali kohtumises võitis Marta rumeenlannat. Hästi maadles ka Ats Pajula, kes saavutas 5. koha.

***

Anu-Liis Raudsepp võitis 16. septembril 2021 Serbias naistemaadluse U15 koolinoorte maailmamängudelt hõbemedali.

Järva valla sportlased osalesid Suvebiathloni Eesti meistrivõistlustel

11. ja 12. septembril 2021 peeti Otepääl Eesti meistrivõistlusi suvebiathlonis - alal kus suuskade asemel sõidetakse rullsuuskadega. Kõik muu käib samamoodi nagu laskesuusatamises. 

Sprindis (7,5 km, tiirud  1x lamades ja 1x püsti) võttis Mehis Udam M19 klassis 32 sekundiga võidu Mark Markos Kehva ees (mõlemad 2 trahvi), kolmas koht kaotas juba poolteist minutit.

Maanus Udam tegi enda kohta suurepärase laskmise ja saavutas M17 vanuseklassis 5. koha (15 võistlejat, trahve 2+1. Maanus sõidab esimest hooaega püss seljas, aeglaste rullidega ja ka oluliselt pikemaid distantse kui M15 klassis. Samuti tuleb nüüd lasta ka püsti). Suusatamises sai ta  seejuures korraliku "kangi".  

Ilmar Udami laskmine oli peale pikka suve jälle võisteldes väga rabe, trahve tuli 3+3 aga päästis konkurentidest parem suusakiirus. Tasuks M40 klassis 2. koht.

Ühisstardi sõidus tuli läbida 10 km ja neli tiiru (L,L,P,P), iga möödalasu eest trahviring. Ühisstardis on laskmise osakaal suurem kui sprindis. Laskmise teeb keerulisemaks see, et tiiru tullakse koos konkurentidega. Näiteks Tuuli Tomingas sai 10 trahvi!

Meesteklassi esimene tiir oli nagu pooleminutiline ilutulestiku ragin ja hetkega olid kõik läinud. Võimas vaatepilt! Paljud pealtvaatajad ütlesid, et külmavärinad tulid peale!

Mehis Udamil õnnestus vihma tõttu libedal rajal peale esimest tiiru, kus kõik peamised M19 klassi favoriidid said 2 trahvi, kukkuda ja püssi küljest kassetid ära kaotada. Varustuse kokkukorjamiseks ja teise, väga pahasti kukkunud konkurendi abistamiseks kulus üle minuti. Tuli alustada konkurentide tagaajamist. Laskmine sujus ühisstardi kohta enam-vähem (2+0+2+1) ja viimasele ringile minnes olid konkurendid kohe ees. Mehisel õnnestus oma suusakiirus maksma panna ja nii tuli ka seekord - verise põlve ja küünarnukiga - siiski võit! Peamisel konkurendil, Mark Markos Kehval oli sihik pealelaskmisel kinni kiilunud ja tema laskmine ebaõnnestus (15 trahvi ja 5. koht).

Maanus Udam tegi M17 klassis südika sõidu ja näitas, et eilne "kang" oli juhuslik nähtus. Laskmine aga hästi ei läinud (2+2+4+4) ja tasuks 6. koht (15 osalejat). 

Ilmar Udam  oli M40 klassis jälle teine (2+2+2+1).

 

Tulemused: 

https://biathlon.ee/voistluskutse-suvebiatloni-eesti-meistrivoistlused-11-12-09/

 

Sadakond kettagolfisõpra võistles Võllastel

11. septembril toimus järjekorras seitsmes Järva-Jaani Open, mis igal aastal toob Võllaste terviseradadele kokku sadakond discgolfisõpra.

Sel korral mängiti kolmes vanuseklassis, esikolmikud kujunesid järgnevalt:

Mehed

  1. Marko Narits
  2. Kristjan Allemann
  3. Tarmo Laiksoo

Naised

  1. Maria Liivamärgi
  2. Kelli Ellus
  3. Helen Kopli

Mehed 40+

  1. Sten Paavo
  2. Dan Sööl
  3. Gunnar Ersto

Täpsemad tulemused- https://discgolfmetrix.com/1915934

Lisaks ilusale ilmale, mis tegi mängimise nauditavaks, pakuti mängijatele lõunat Jaani Tares, kuhu viis nostalgiline KAvZ buss. Lõunasöögiga jäädi väga rahule ning lubati ka muul ajal kohta külastada. Bussiroolis olnud Järva-Jaani discgolfiklubi Alastabiilsed liige Arto Saar tegi tuuri ka Järva-Jaani alevis ja tutvustas siinseid võimalusi. Et mitmed osalejad (30) võistlesid Järva-Jaanis esimest korda ja paljud tegid ka alevile esimest korda tiiru peale, saadi sellest hulgaliselt häid emotsioone.

Võistluste peakorraldaja Anti Orgla sõnul tuleb järgmisel sügisel kindlasti Järva-Jaani Open 2022, kuid järgmisel kevadel on plaanis maha pidada neljas „Järva-Jaani 100", mis peaks tooma kohale kuni 800 võistlejat.

Lisaks toimusid võistluste lõppedes mitmed loosimised ning lisavõistlused. Täpsuslähenemise võistluse, mille auhinnaks oli 100 eurone kinkekaart www.hookusbookus.com poolt, võitis Kaarel Jõgeva.

 

Aitäh kõikidele abilistele ja toetajatele.

XVII Toomas Berendseni KV ja Järva valla MV kergejõustiku 5-võistluses

 

Toomas Berendseni XVII karikavõistlustel ja Järva valla meistrivõistlustel kergejõustiku 5-võistluses Aravete staadionil osales kokku 12 võistlejat, et selgitada välja seekordsed karikavõitjad ja Järva valla meistrivõistluste medaliomanikud. Ambla staadionilt alguse saanud ligi 30 aastase ajalooga mitmevõistlusel selgus alates 2005. aastast Toomas Berendseni KV nime kandval mitmevõistluse jõuproovil 17. korda ka tippkümnevõistleja Toomas Berendseni karikavõitja.

Võistluste avamisel tervitas osalejaid ja soovis kõigile mõnusat võistluspäeva päevakangelane Ambla Keskkooli vilistlane Toomas Berendsen ise. Toomas Berendsen on NL meistrivõistlustelt võitnud hõbe- ja pronksmedali, Eesti meistrivõistlustelt mitmeid medaleid erinevatelt kergejõustiku üksikaladelt ja tulnud Eesti meistriks ka võrkpallis. Aastatel 1972 ja 1973 kuulus ta ka hooaja edetabelis maailma 10 parema kümnevõistleja sekka isikliku tippmargiga 1973. aastast kogutud 8016  punktiga.

Nagu heaks traditsiooniks on saanud, kostitas Toomas kõiki osalejaid kotitäie õuntega ja pani isiklikult välja üldvõitja karika. Ilusas sügisilmas peetud jõuproovil osalesid seekord ainult kohalikud kergejõustikuharrastajad, kuna Eesti paremad mitmevõistlejad, kes viimastel aastatel ikka alati esindatud on olnud,  jäid seekordsest jõuproovist erinevatel põhjustel eemale.

Väga tasavägiseks kujunes seekordne võistlus  M40+ grupis, kus põnevust jagus kuni viimase ala 1500m jooksu lõpuni ja tubli jooksuga õnnestus Kalvi Arusaarel tõusta 4. kohalt II kohale. Järva valla MV arvestuses olid mitmevõistluse paremad M grupis Meelis Matkamäe ja M40+ grupis Marek Palandi, Kalvi Arusaar ja Marko Saar.

Võistlusel osalesid ka mitmed noored, kes kasutasid head võimalust oma võimete kontrolliks. Karikatega autasustati 3 paremat võistlejat ja üksikalade võitjaid ning medalitega Järva valla 3 paremat meest ja meesveterani. Parimatele oli Järva valla poolt välja pandud ka meened.

Tänan võistlustel kohtunikuna tegutsenud Toomas Berendseni, Kaire Aavistet, Mati Kõivu ja Aksel Õunapuud.

       

XVII Toomas Berendseni KV 6 paremat:

I          Marek Palandi                     Järva vald                             1358 punkti              

II         Kalvi Arusaar                       Koeru SK                              1248 punkti

III       Meelis Matkamäe                Ambla SK                             1197 punkti

4.         Marko Saar                           Järva vald                             1133 punkti

5.         Marek Jamnes                      Järva vald                             715 punkti

6.         Vello Petter                           Järva vald                             597 punkti

 

Üksikalade parimad tulemused:

Kaugus          -   Marek Palandi                 4.33

Oda                -   Marek Palandi                 39.55

200 m             -   Marek Palandi                 30,27

Ketas              -   Meelis Matkamäe            29.20

1500 m           -   Kalvi Arusaar                  5.23,9

Kuul               -   Meelis Matkamäe            10.50

 

Toomas Berendseni XVII KV, Järva valla MV kergejõustiku 5-võistluses tulemused, 11. septembril 2021 Aravete staadionil

 

Võistluse korraldaja ja peakohtunik  Leo Matikainen

Põltsamaa Jõe 47. Suvemängudel said Järva valla sportlased häid tulemusi

Põltsamaal toimusid 27.-28.08.2021 Põltsamaa Jõe 47. Suvemängud.

Järva valla sportlased olid esindatud maastikurattasõidus, kergejõustikus, petankis ja discgolfis.

Maastikuratas

Janek Resev - 1. koht.

Kergejõustik

Andres Koppel – Murdmaajooks 2. koht, kaugushüpe 3. koht, kuulijänn 2. koht.

Petank

Jüri Ellram, Toivo Vaks ja Taiga Laur - 4. koht.

Discgolf

Eveli Meibaum – 2. koht

Mairo Suve – 7. koht

Aivo Luts – 24. koht

Alar Lehtmets – 37. koht

Enn Evel – 40. koht.

Eesti meistrivõistlused kreeka-rooma-, vaba- ja naistemaadluses

Marta Pajula I koht. Pildi allikas: SK Tapa maadlus facebooki leht.

 

Märjamaal toimus 28.08.2021 Eesti meistrivõistlused kreeka-rooma-, vaba- ja naistemaadluses.

Võistlemas olid ka mitmed maadlejad Järva vallast ja tegid seda väga edukalt. Medalitele maadlesid Marta Pajula (I koht), Taavi Tikerpalu (II koht) ja Eva-Maria Raudsepp (III koht).

 

Tulemused:

Naistemaadlus

Marta Pajula (Tapa SK) -76kg I koht (Käravete)

Eva-Maria Raudsepp (V.-Maarja RSK) -62kg III koht (Koeru).

Vabamaadlus

Taavi Tikerpalu (MK Juhan) -79kg II koht (Kareda)

Brent Bürkland (Järvamaa Matimehed) -65kg 4. koht (Kareda)

Kalvi Arusaar (Järvamaa Matimehed) -79kg 6. koht (Järva-Jaani)

Alari Peets (Järvamaa Matimehed) -86 kg 6. Koht (Koigi)

Kennet Künnarpuu (Järvamaa Matimehed) -97kg 6. koht (Järva-Jaani).

Kreeka-rooma maadlus

Taavi Tikerpalu (MK Juhan) -82kg 5. koht (Kareda).

Häid tulemusi rullsuusatamisest

Õnnela Rodendau II koht. Info ja pildi allikas: RRSuusaklubi facebooki leht.

 

20.-22. augustil 2021 toimus FIS Rullsuusatamise MK Otepääl, kus Laura Lään saavutas 10 km klassika distantsil kõrge neljanda koha.

29. augustil 2021 toimusid Otepääl rullsuusatamise Eesti meistrivõistluste klassika distantsid eraldistardis, kus klubi esindasid:

Õnnela Rodendau II koht

Kaarel Kasper Kõrge III koht

Rico Rohi IV koht.

Kerdo Lepasepp võitis Eesti meistrivõistlustelt discgolfis pronksmedali

Pronksmedali sai Kerdo Lepasepp. Pildi allikas: www.discgolfiliit.ee

 

Hiiumaal toimusid 25.08-28.08.2021 Eesti täiskasvanute meistrivõistlused discgolfis.

Võistlustest võttis osa ka neli sportlast Järva vallast. Väga head mängu näitas veel juunioride vanuseklassi kuuluv Kerdo Lepasepp, kes saavutas 73 mehe konkurentsis pronksmedali. Ranno Lepasepp saavutas samas vanuseklassis 31. koha. Vanuseklassis mehed 40+ lõpetas võistluse Tarmo Vilipõld tubli 15. kohaga. Naise konkurentsis oli võistlustules Melilyn Ivask, kes saavutas 17. koha.

Järva valla võrkpalli Rahvaliiga Suvevolle 2021 turniir sai teoks

Pildil: Suvevolle võitjavõistkond Aravete. Autor: Taavi Leinart.

 

 

Pildil: Järva valla Suvevolle 2021 esikolmik koos autasustamist läbi viia aidanud Rait Pihelgasega. Autor: Taavi Leinart.

 

2019. aastal alguse saanud Järva valla võrkpalli Rahvaliiga segavõistkondadele alustas oma esimest hooaega saaliturniiriga, kus osalesid Järva-Jaani, Imavere, Koeru ja Aravete võistkonnad.

Kuna võrkpall on maal alati populaarseimate spordialade hulgas olnud, siis leidis ka see turniir kohe hulganisti toetajaid ja juba järgmisel, 2020. aasta hooajal oli osalejaid 8 võistkonda. Uute võistkondadena lisandusid Järva Vallavalitsuse, Järva-Jaani Ratta- ja Suusaklubi, Latteri ja Ambla võistkonnad.

Aastal 2021 jäi aga saaliturniir pandeemia ja sellest tingitud piirangute tõttu pidamata, kuid selle aasta suvel õnnestus see lünk täita õueturniiriga, kui Aravete rannavolle väljakutele tulid kokku 7 Järva valla segavõistkonda.

Turniir kujunes üle ootuste tasavägiseks ja põnevaks, kus enne viimast mängu Järva Vallavalitsuse ja Aravete vahel  oli variant, et lausa 5 võistkonda lõpetavad turniiri 4 võidu ja 2 kaotusega ning kohad I – V olid veel lahtised. Juba õhtuhämaruses peetud viimased pallivahetused õnnestusid paremini Aravete võistkonnal ja selle võiduga tagasid nad ka 5 võidu ja 1 kaotusega esimese liivaväljakute turniiri esikoha ja võitjakarika.

Aravete võistkond mängis koosseisus Rain Ots, Taavi Leinart, Romet Uudeküll, Merlin Paloson, Tuuli-Riin Leinart ja Kalle Uudeküll.

II kohale tuli turniiril 4 võidu ja 2 kaotusega Imavere võistkond, kes mängis koosseisus Marek Kongas, Jarnis Lemvald, Annes Sapp, Liina Tikko ja Piret Ahosepp ja III kohale samuti 4 võidu ja 2 kaotusega Järva-Jaani võistkond, kes mängis koosseisus Siim Kallakmaa, Mikk Kallakmaa, Kristi Aaloe ja Pille Piiroja.

Esimesena jäi pjedestaalilt välja esmakordselt osalenud Käravete võistkond, kes kogus samuti 4 võitu ja 2 kaotust, kuid kellel kogu turniiri punktide vahe oli Imaverest ja Järva-Jaanist kehvem. Südilt mänginud Järva Vallavalitsuse võistkonnal tuli kokkuvõttes 3 võidu ja 3 kaotusega leppida 5. kohaga. 6. ja 7. kohale jäid Koeru ja Ambla võistkonnad.

Tegelikult kokkuvõttes sellel turniiril kaotajaid ei olnudki ja kõik osalenud mängijad on auga ära teeninud lisaks toredale osavõtumedalile ka kiituse oma piirkonna ja võistkonna esindamise ning suurepäraste esituste eest väljakul. Karikad ja medalid ning loosiauhinnad pani välja Järva vald.

 

Järva valla Suvevolle kokkuvõte ja turniiritabel, 18. augustil 2021 Aravetel.

 

Järva valla Suvevolle korraldaja Leo Matikainen

Ambla suvevolle 2021 tõmbas otsad kokku

Pildi autor: Maarja Ilves.

 

Meeste esikuuik. Pildi autor: Maarja Ilves.

 

Osalejate ühispilt. Pildi autor: Maarja Ilves.

 

Sellel suvel Ambla rannavõrkpalliväljakul toimunud Ambla Suvevolle 6-l turniiril osales kokku 14 mees- ja 4 naismängijat.

Kõikidest turniiridest võtsid osa 9 mängijat ja kuna igal etapil loositi kokku uued võistkonnad, siis võidurõõmu turniirvõidust jagus lausa 12 –le mängijale.

Suvevolle kokkuvõttes jagus pinget kuni viimase etapi viimaste mängudeni, sest lausa 7 mängijat mahtusid enne viimast etappi 5 punkti sisse. Viimasel etapil toimus muudatus ka võistkondade koostamisel kui võistkondade koosseise enam ei loositud, vaid sarja 4 liidrit valisid omale ise võistkonnakaaslasi.

Viimase etapi tasavägised mängud õnnestusid kõige paremini võistkonnal Hannes Sepp, Henri Härma ja Janek Melnik ning see võit tõstis Hannes Sepa Ambla Suvevolle 2021 üldvõitjaks ja Janek Melniku 6. kohalt III kohale.

Enne viimast etappi liidrikohta hoidnud Rain Otsa võistkond teenis viimasel turniiril III koha ja see langetas Raini üldarvestuses II kohale. Kokkuvõttes autasustati karikatega 6 paremat mees- ja 3 paremat naismängijat.

Esikuuikusse mahtusid veel lisaks Hannes Sepale, Rain Otsale  ja Janek Melnikule  Priit Grünthal, Margus Porkveli  ja Igor Tokaruk.

Naismängijate esikolmik oli  Epp Sepp, Merlin Paloson ja Ruth Inno.

Nagu ikka rahvaspordiüritustel, siis ka nüüd tegelikult kaotajaid Ambla Suvevollel ei olnud ja võtjad olid kõik sel karmil piirangutega ajal suve sportlikult sisustanud osalejad. Kuigi kokkuvõttes autasustati  rohkem punkte kogunud mängijaid, siis igal etapil loositi vaatamata saavutatud kohale osalejate vahel välja Ambla Suvevolle toetajate poolt välja pandud loosiauhindu.

Ambla Suvevollet toetasid KAURITS, FARM24, KIRSIMARI, RIINEK OÜ, CRAMO ja JÄRVA VALD – aitäh Teile.

 

Ambla Suvevolle korraldaja  Leo Matikainen

 

Tulemused:

Ambla suvevolle 2021, VI etapi tulemused 11. augustil 2021 Amblas ja koondarvestus.

Ambla suvevolle 2021, V etapi tulemused 4. augustil 2021 Amblas ja koondarvestus.

Ambla suvevolle 2021, IV etapi tulemused 28. juulil 2021 Amblas ja koondarvestus.

Ambla suvevolle 2021, III etapi tulemused 14. juulil 2021 Amblas ja koondarvestus

Ambla suvevolle 2021, II etapi tulemused 30. juunil 2021 Amblas ja koondarvestus.

Noorte (U14, U16, U18) Euroopa meistrivõistlused sumos

22.-25. juulil 2021 toimusid Poolas Siedlce Euroopa noorte meistrivõistlused sumo maadluses.

Järvamaalt, Järva vallast osalenud U18 sportlane Kennet Künnarpuu saavutas kaalukatekoorias kuni 100kg kolmanda koha. Lisaks saavutati ka meeskondlikus võistluses kolmas koht.

Tulemused 

Ambla SK rannavolle 2021 kokkuvõte

10-st paremast individuaalarvestuse mängijast 8 mängijat (pildilt puuduvad Taavi Leinart ja Andrus Arbeiter). Foto autor: Aksel Õunapuu.

 

Ambla Spordiklubi rannavolle 4-etapilisel seeriavõistlusel osales kokku 24 võistkonda 38 mängijaga.

Kohalikele rannavolletajatele tulid konkurentsi pakkuma ka mängijad Võrust, Tartust, Viljandist, Tallinnast, Rakverest, Tapalt, Harjumaalt ja üks mängija koguni Lätist. Selle hooaja eripäraks võib kindlasti pidada võistkondade koosluse mitmekesisust. Nii oli seeriavõistlusel vaid 1 võistkond, kes osales kõigil 4-l etapil, kuid vaatamata sellele jagus pinget ja põnevust igale turniirile.

Võistkondlikus arvestuses pääsesidki kokkuvõttes pjedestaali kahele kõrgeimale astmele võistkonnad, kes osalesid vähemalt 3-l  etapil. Sarja esikoha eest käis tasavägine heitlus Aravete oma võistkondade vahel kuni viimase etapi viimase mänguni, kus Romet Uudeküll, Rauno Tikko alistasid Marek Palandi, Marco Palandi geimidega 2:0 ja tulid seega ka seeriavõistluse üldvõitjaks.

Üldarvestuses III koha saavutasid Mersin Võrno, Margus Õun Tallinnast, kes võitsid ka sarja viimase 4. etapi Kristo Fedoritši, Siimo Tänavotsa ja Romet Uudekülli, Rauno Tikko ees.

Individuaalarvestuse 38-st mängijast vaid 4 mängijat tegid kaasa kõik 4 etappi ja oli koguni 22 mängijat, kes osalesid vaid ühel etapil. Sarja individuaalarvestuses autasustati karikate ja Järva valla poolt välja pandud auhindadega 10 paremat mängijat. Kindla esikoha  saavutas Kristo Fedoritš Tapalt, kes igal etapil mängis erineva paarilisega ja etappidelt kogutud 2 esikoha, 1 II koha ja 1 III kohaga kogus 55 punkti. 10 parema mängija hulka mahtusid veel  Romet Uudeküll, Marco Palandi, Marek Palandi, Mersin Võrno, Taavi Leinart, Siimo Tänavots, Rauno Tikko, Andrus Arbeiter ja Margus Õun.

Viimase turniiri lõpus toimus ka lisavõistlus servimise täpsusele, kus täpseimat servikätt näitasid Martin Sepp ja Alexandr Sheleg, kes valla poolt välja pandud eriauhinnad Tallinna viisid.

 

Ambla SK rannavolle 2021 seeriavõistluste ja inidividuaalarvestuse tulemuste tabel.

Võistlused toimusid Aravete liivaväljakutel 19. juunil, 26. juunil, 3. juulil ja 17. juulil.

 

Turniiride peakohtunik Leo Matikainen

Järva vald tegi omavalitsuste suvemängudel tubli tulemuse

Pildil Järva valla köieveo võistkond: Gabriel Klein, Elari Tetter, Mihkel Pullisaar, Aivo Nugis ja Pavel Pelgonen.

 

10. ja 11. juulil toimusid Käärikul 46. Eestimaa omavalitsuste suvemängud. Kokku osales võistlustel ligi 2000 võistlejat 64 omavalitsusest.

Järva vald oli esindatud üle 60 sportlasega järgmistes alades: kergejõustik, juhtide võistlus, spordijuhtide võistlus, petank, mälumäng, trikitõukeratta võistlus, orienteerumine, kettagolf, rattakross, köietõmme, meeste võrkpall ja naiste võrkpall.

 

Parima tulemuse tegi köieveo võistkond, kes võitis II koha. Häid individuaaltulemusi saavutati veel kettagolfis (Kerdo Lepasepp jäi jagama 1.–3. kohta ja Eveli Meibaum 3.–5. kohta) ja kergejõustikus (Andri Matrov võitis noormeeste kuulitõuke, Kätlin Piirimäe võitis naiste kuulitõuke ning saavutas ketteheites 3. koha, Bert Tippi näitas head minekut 5000 m jooksus ja saavutas 2. koha). Kokkuvõttes saavutas Järva vald 11. koha, suurtest valdadest (üle 8000 elaniku) 8. koha. Suur tänu kõikidele võistlejatele, kes leidsid võimaluse Järva valda esindada. Igaühe panus on oluline!

 

Tulemused:

Köievedu – 2. koht (Aivo Nugis, Pavel Pelgonen, Mihkel Pullisaar, Gabriel Klein, Elari Tetter, Jaak Tammik)

Juhtide võistlus – 2. koht (Rait Pihelgas)

Spordijuhtide võistlus 5. koht (Jaak Tammik)

Kettagolf 5. koht (Kerdo Lepasepp, Ranno Lepasepp, Merilyn Ivask, Eveli Meibaum, Daniel Vilipõld)

Trikitõukeratas – 5. koht (Maanuel Pihlak, Kregor Kruusalu, Kevin Edgar Kirja, Mirko Läänmäe)

Mälumäng – 13. koht (Valdur Permanson, Mati Tatrik, Ingrid Asser, Triin Tippi, Aivar Leinberg)

Meeste võrkpall – 16. koht (Marek Palandi, Marco Palandi, Kristjan Kallaste, Kalvi Kallaste, Hannes Sepp, Rait Pihelgas, Rain Raukas, Egert Ader)

Naiste võrkpall – 16. koht (Maris Pihelgas, Epp Sepp, Kristiina Tõkke, Annika Deedin, Kai Jõemets, Age Vahemaa)

Rattakross – 17. koht (Janno Rodendau, Õnnelda Rodendau, Kennet Keerberg, Rauno Agu)

Orienteerumine – 18. koht (Ilmar Udam, Kerto Kaasiku, Raiko Alliksaar, Aare Aan, Mati Tatrik, Janely Vilbu)

Kergejõustik – 22. koht (Bert Tippi, Andres Gorbõljov, Andres Koppel, Kalvi Arusaar, Mati Kõiv, Andri Matrov, Jarno Joost, Kätlin Piirimäe, Aiki Jalakas, Nele Krebsbach, Kerli Kleitsmann, Christina Rohi)

 

Petank – 28. koht (Avo Tipp, Saima Kams, Jüri Ellram, Jaak Tammik)

 

XXXII Aravete rannavolle ja VII Alar Ainumäe mälestusvõistlused rannavolles

Põhiturniiri parimad. Foto: Taavi Leinart

 

Põhiturniiri parimad. Foto: Taavi Leinart

 

Segapaaride parimad. Foto: Taavi Leinart

 

3.-4. juulil toimunud 1990. aastal alguse saanud Aravete rannavolleturniir kandis järjekorranumbrit 32.

Alates 2015. aastast toimub turniir ka teeneka Aravete kandi põllumehe ja tulihingelise sporditoetaja Alar Ainumäe mälestuseks. Võistluste avamisel ja autasustamisel osalesid  ka Alar Ainumäe lähedased ning segapaaristurniiri paremaid autasustas Alar Ainumäe lesk Juta Ainumäe.

Nii põhi- kui ka segapaaristurniiril osalesid ka tema lapselapsed. Põhiturniiril osales 9  võistkonda, kes selgitasid kahes alagrupis need 4 võistkonda, kes pääsesid poolfinaalidesse.

Poolfinaalides võitsid Andrus  Arbeiter , Armands Putins  Rauno Tikkot, Romet Uudekülli 25:14 ja Kristo Fedoritš, Kevin Helimets Marek Palandit, Marco Palandit 25:18.

III-IV koha heitlusest väljusid võitjana Rauno, Romet, kes alistasid Mareki, Marco 25:23 ja olid seega ühtlasi ka parim kohalik võistkond.

Finaal kujunes seekord ühepoolseks, kus Tapa/Tartu paar  Kristo Fedoritš, Kevin Helimets  panid oma paremuse kindlalt maksma alistades Tallinna/Läti võistkonna Andus Arbeiter, Armands Putins tulemusega 25:11.

Segapaaride turniiril osales 12 võistkonda ja mängiti 2-s alagrupis. Täiseduga võitsid oma alagrupid Marge Läll, Kunnar Kangro ja Kai Jõemets, Kristjan Kallaste. Finaalis neil siiski kohtuda ei õnnestud, sest poolfinaalis alistasid Eliise Kohv, Siim Tammearu Kai Jõemetsa, Kristjan Kallaste 21:14 ja nii tuli finaal alagrupi kordusmänguna. Kui alagrupis tuli Eliisel ja Siimul Marge ja Kunnari paremust tunnistada 11:15, siis teist korda nad ennast enam üllatada ei lasknud ja võtsid finaalis küllaltki kindla võidu tulemusega 21:15. Samasuguse stsenaariumiga lõppes ka III koha kohtumine, kus Kristi Raudlepp, Kristo Fedoritš kaotasid alagrupis Kai Jõemetsale, Kristjan Kallastele 9:15, kuid võitsid kindlalt otsustava kohtumise 21:10.

Parima kohaliku võistkonnana tulid Merlin Paloson, Rain Ots 6. kohale.

Kokku on alati juuli alguse nädalavahetusel toimunud 32-l Aravete rannavolleturniiril osalenud 648 võistkonda 1328 mängijaga.

 

VII Alar Ainumäe mälestusvõistluste ja Ambla SK SV 3. etapi tulemused rannavolles (segapaarid), 4. juulil 2021 Aravetel

VII Alar Ainumäe mälestusvõistluste ja Ambla SK SV 3. etapi tulemused, 3. juulil 2021 Aravetel

 

Võistluste peakohtunik Leo Matikainen

Ümber Väinjärve Jooksu tulemused

III Järvamaa Järvede Jooksud 2021

Ümber Väinjärve Jooks, Väinjärve ääres 08.06.2021

24. Erika rattaralli põhidistantsil võidutses Gert Kivistik

 

Pühapäeval, 6. juunil startisid Ahulas 24. Erika Rattarallil osalejad, õnnelikult üle finišijoone jõudis neist 132.

Järva abivallavanema Tiina Oraste sõnul on medalit väärt, et Erika rattaralli on vastu pidanud 25 aastat. „Täpselt sellist numbrit oleksime tähistanud, kui pandeemia poleks eelmist rattarallit vahele jätnud. Osalejaid on alati olnud rohkesti, kõige enam 190. Täna hommikuse seisuga oli registreerunuid 120, kuid neid tuleb juurde," ütles Oraste ja andis lootust, et ehk õnnestub järgmisele, 25. Erika Rattarallile kohale meelitada ka rallile nime andnud olümpiavõitja Erika Salumäe.

Võistluste üks eestvedaja, kauaaegne Ahula külavanem ja Erika rattaralli veteran Vello Niinsalu  kandis seljas särki kirjaga „Tahan sõita ohutult!" ja rääkis ratturitele enne starti lahti kõik võistlusmaad ning neil varitsevad ohud. „Olge sõbralikud, kui sõidate. Kui te näete, et ees keegi kukub, katsuge kõrvale põigata, et mitte teistega kokku sõita," pani ta startijatele südamele. Ta lisas, et põhiline on mitte rajalt eksida ja soovitas põhidistantsil sõita kogu aeg mööda peateed.

Kõige arvukamalt – 61 oligi osalejaid põhidistantsile 48 kilomeetrile, kus tee kulges läbi Albu, Lehtmetsa-Risti, Jäneda ja Käravete tagasi Ahulasse.

Selgelt eest ära sõitis kolm meest, kellest võidukas oli Gert Kivistik (Peloton) klubikaaslase Allar Karu ees. Kolmandaks sõitis end Rando Marten Evendi (CFC Spordiklubi). Suur grupp lõpetas üle poole minuti hiljem.

Sel võistlusmaal toimus ka üks kergem ja üks raske kukkumine, kuhu appi pidi tõttama kiirabibrigaad.

Vello Niinsalu tunnistas, et võistluste ajaloo jooksul oli see vast üldse teine kord, kui kukuti.

„Ma jäin kohe stardis maha," tunnistas Järva-Jaani Ratta- ja Suusaklubi juht Teet Kallakmaa pettunult. „Grupp tõmbas kohe täpiks ja ma ei saanud neid kätte. Seepärast nägin viimast kukkumist: minu kõrval kaks tüdrukut sõitsid Lehtmetsa-Risti joogipunktis raginal kokku."

Klubist oli särkidega rajal neli meest (Vladimir Pennert sõitis end 10 km võistlusmaal neljandaks), üks klubilane startis teise särgiga. Aivar Lagenõmm oli meeste 40+ vanuseklassis kuues, Mart Laaniste kümnes, Kallakmaa 18. Mehed tunnistasid, et oli närviline sõit, sest see oli esimene sõit üle hulga aja üldse. „Maantee grupisõitu pole sel aastal olnudki. Palju oli noori, kes kippusid vahepeal risti läbi pundi sõitma. Üks kukkumine juhtus tehnilistel põhjustel – rattal viskas keti maha," teadis öelda Laaniste.

Kiirused olid suured. Mehike Käravete kiirustablool lasi ratturite möödudes suunurgad alla ja näitas kiiruseks 51 km tunnis – kõik ületasid lubatud kiirust. „Mulle näitas kiiruseks 43 ja ütles tubli poiss!" viskas Kallakmaa nalja.

 

24. Erika Rattaralli tulemused

Järva valla esindus tõi Järvamaale esikoha

 

19. mail 2021 võtsid Pärnumaal Häädemeeste vallas 17. korda mõõtu Eesti omavalitsusjuhid – peeti „talvist" mitmevõistlust.

 

Järva valda esindasid vallavanem Arto Saar, volikogu esimees Rait Pihelgas ja aseesimees Jüri Ellram. Kavas oli kümme ala: kettagolf, kuulijänn, lumepalli täpsusvisked, jalgrattakross, orienteerumine, golf, tennise täpsuslöögid, mõttemäng, ammulaskmine ja sangpomm, koondarvestusse läksid seitsme parema ala tulemused.

 

Osales 19 omavalitsusjuhti (16 meest ja kolm naist). Üldkokkuvõttes oli võidukas Arto Saar 339 punktiga, Rait Pihelgas oli neljas (tegevjuhtidest teine) 330 punktiga, Jüri Ellram üheksas 303 punktiga. Järvamaa oli sedapuhku maakondadest parim.

 

Arto Saar tunnistas, et tegu oli tõsise võistlusega, kus iga ala nõudis pingutust. „Nii kolm kilomeetrit jalgrattakrossi mööda Jõulumäe nõlvasid kui ka kolme minuti sangpommi rebimine või orienteerumine Lottemaal nõudis füüsilist pingutust. Oli ka üks mõttemäng, kus mul ainsa alana küll väga hästi ei läinud," tunnistas Saar. „Mõni ala oli selline, mida ma polnud kunagi teinud, näiteks ammulaskmine – see tundus kõigile osalejatele täiesti uus. Ka golfi murule polnud ma varem kunagi astunud, ei kujutanud ettegi, et see nii tasane on."

 

Saar ütles, et on end sel kevadel vormis hoidnud põhiliselt joostes – paar korda nädalas jookseb ta kümme kilomeetrit. „Kettagolfi olen sel aastal mänginud vaid paar korda, hea tulemus tuli vana rasva pealt, mis vedas veidi alt – lootsin sellelt alalt kindlat esikohta. Aga rattaga pole ma sõitnud, pole ratastki," ütles ta. See, et ainus alavõit tuli sangpommi rebimises, on Saare sõnul talle emapiimaga kaasa antud, sest ema on tal tulnud sel alal kahel korral maailmameistriks ja isagi oli sangpommispordis tegija. „Ka on Järva-Jaani sangpommispordi eestvedaja Kalle Puss kunagi nõu andnud – õige tehnika mängib sel alal suurt rolli."

 

Üldvõidu võti oli stabiilsus, sest lisaks ühele alavõidule teenis Saar kolm teist kohta (orienteerumises, korvpalli täpsusvisetes ja kettagolfis, kus ta jäi küll jagama esikohta, kuid võrdse tulemuse puhul võidab vanem osaleja). „Mitmevõistluse puhul ongi see tähtis, sul ei piisa ühest või paarist sähvatusest, vaid arvesse läheb seitse paremat ehk minul läks arvesse veel kolm neljandat kohta," selgitas Saar ja lisas, et sportlik osa on tähtis, kui teine pool selle võistluse juures on kolleegidega kohtuda ja infot vahetada.

 

Rait Pihelgas ütles, et kuigi võistlused kandsid pealkirja „Tunne Häädemeeste valda", on talle see läbi ja lõhki tuttav kant, sest ta veedab seal pere suvekodus aastast ligi paar kuud. „Olen Häädemeeste valla asjadega, nii nende hooldekodu ehituse kui ka Uulu kooli renoveerimisega kursis. Lottemaal oleme perega samuti käinud. Tenniseklubi teadsin ka, kuid golfi muru üllatas mindki – tundub olevat mõnus ala. Tuli idee kutsuda abikaasa kaasa ja teha ära golfi Green Card," ütles ta. „Võtsin alasid rahulikult, sportlik vorm on madal – viimane teadlik treening oli suusatamine. Seepärast oli tulemus heas mõttes üllatav. Ma polnud neil võistlustel osalenud kolm aastat, sest vallavanemana oli mul valla ülesehitamise kõrvalt seda aega keeruline leida. Nüüd, volikogu esimehena, oli hea võimalus osaleda. Selle ürituse mõte ongi kohtuda kolleegidega ja arutada, kuidas neil on läinud," ütles Pihelgas.

 

Suvised meistrivõistlused peetakse Valgas 21. ja 22. juulil.

Ümber Järve Jooksude 1.etapi ja 2.etapi tulemused

Ambla Spordiklubi suusakaksikud Keidy ja Kaidy Kaasiku tõmbasid edukale suusahooajale joone alla

 

Foto autor: Maria Kilk.

Lõppenud suusahooajal murdsid ennast Eesti täiskasvanute koondisse kaksikõed Kaidy ja Keidy Kaasiku. Johannes Vedru käis uurimas, kuidas neiud treenivad ja kas kogu elu koos sporti teinud õdedel teineteisest mõnikord ka kõrini saab.

Lõppenud hooaeg oli kaksikutest õdedele Kaidy ja Keidy Kaasikule märgiline, sest tehti samm noortespordist täiskasvanute hulka. 19-aastased suusatajad, kes pärit Põhja-Järvamaalt, said kogemuse nii MK-sarjas kui täiskasvanute MM-il.
Kaasikute perekond on väga sportlik. Isa Reimo veab eest Ambla Spordiklubi, kuhu tütred kuuluvad. Eesti paremate orienteerujate hulka loetav Evely Kaasiku on lähedalt sugulane. Teekond tippspordi juurde kulges seega üsna loogilist ja sujuvat rada pidi.

"Oleme teinud trennides näiteks orienteerumist, see on väga hea vaheldus. Ka ujumist – nii et oleme isegi mõnel ujumisvõistlusel käinud," selgitab Kaidy Kaasiku ERR-ile.

"Ma arvan, et see oli lihtsalt asjade loomulik käik. Metsas suusatasime, siis läksime kohe esimeses klassis ka suusatrenni ja sealt edasi läkski suusatamise peale see," lisab õde Keidy.

Õed oskavad teineteise tugevusi hästi välja tuua. Murdmaasuusatajana on Kaidy tugevuseks klassikatehnika ja jõulised paaristõuked. Keidy tunneb ennast hästi vabatehnikas ning talle sobivad tõusud.

Suusatamises tuleb tänapäeval püüelda siiski universaalsuse suunas – mõlemad sportlased tahavad olla distantsisõitjad. Treeningutega alustati Raido Rohi käe all. Siis võttis juhendamise üle isa ja viimasel kolmel talvel on võtmerollis olnud Jaanus Teppan.

"Iga aasta on toimunud areng edasi. Eks jätkame sama liini ja midagi on siin vaja kindlasti täiendada. Mahtude osas on kindlasti hästi palju juurde panna, sest tüdrukud on tulnud suhteliselt väikeste mahtude pealt, aga neil on olnud väga hea füüsiline ettevalmistus – seda just võib-olla tänu isale, kes on selle eest ka hästi palju vaeva näinud. Neil on hea põhi all," kommenteerib Jaanus Teppan.

Lõppenud talve prioriteet oli juunioride MM, kus sõideti stabiilselt 20 parema hulka. Näiteks viie kilomeetri vabatehnikasõidus lahutas õdesid 0,9 sekundit. Keidy oli 16. ja Kaidy 17. Õnnestunud teatesõidus saavutati koos Johanna Udrase ja Eliisabet Kooliga kõrge seitsmes koht. Boonusena järgnes täiskasvanute MM.

"Tänu Jaanusele me oleme kindlasti paremaks saanud," usub Kaidy. "Aga see hooaeg on väga kogemusterohke olnud. Varasemalt, jah, ei ole olnud selliseid suuri tiitlivõistlusi."

Kaidy ja Keidy saavad omavahel hästi läbi ning mõlemad kinnitavad, et treeningutel neil teineteisest kõrini saanud pole. Kaksikud teevad spordis järgmisi samme ja loodetavasti on televaatajal põhjust neile aina rohkem kaasa elada. Kuidas aga õdesid suusatajatena eristada?

"Ma arvan, et tehnika järgi polegi võimalik väga tunda, aga mõned on öelnud, et prillide järgi tuntakse ära. Mul on siis roosad prillid ja Kaidyl on valged," lausub Keidy.

Järgmistel kuudel keskenduvad neiud muu hulgas gümnaasiumi lõpetamisele.

ERR video siin: https://sport.err.ee/1608164782/kaksikoed-kaasikud-suusatehnika-jargi-meil-vahet-ei-tee

 

Toimetaja: Kristo Tamm

Head tulemused Eesti Meistrivõistlustel suusatamises

 

20.-21. märtsil toimusid Haanjas selle suusahooaja viimased Eesti Meistrivõistlused. RR Suusaklubi oli esindatud seitsme sportlasega.

20. märtsil oli kavas vabatehnika paaristeatesprint, kus M18 vanuseklassis võitsid Mehis Udam ja Rico Rohi hõbemedali.

21. märtsil olid kavas eraldistardist maraton distantsid. Mehed sõitsid 50 km klassikalises tehnikas, noorematel vanuseklassidel olid kavas vabatehnikadistantsid. 
M18 vanuseklassi 20 km distantsil võitis Mehis Udam kuldmedali. Meeste 50km klassikadistantsil võitis Kaarel Kasper Kõrge hõbemedali.

Võistlustules olid veel Rico Rohi, Anni Jalakas, Getrin Raudsepp, Õnnela Rodendau ja Aron Ott. 

Mehis Udam saavutas Austrias laskesuusatamise juunioride MM-il 6. koha

 

27. veebruaril Austrias toimunud laskesuusatamise juunioride maailmameistrivõistlustel saavutas meie valla noormees Mehis Udam 6. koha. Väga võimas!

Õed Kaasikud tegid täna maailmameistrivõistlustel avastardi

Pildil: Oberstdorfi MM-i murdmaakoondis ja taustajõud.

 

Täna, 25. veebruaril tegid õed Keidy ja Kaidy Kaasiku Saksamaal Oberstdorfis suusatamise maailmameistrivõistlustel avastardi klassikasprindis: Kaidy teenis 58. ja Keidy 68. koha.

„On tõenäoline, et 29. veebruaril teevad nad kaasa naiste tiimsprindi: kaks persooni sõidavad vaheldumisi kolm korda läbi sprindiraja. Kohapeal on neli meie naist, kellest kaks pääseva võistlema – treener teeb oma valiku," selgitas tütardega samm-sammult tipu poole rühkinud isa Reimo Kaasiku. „Järgmise nädala teisipäeval on 10 km vabatehnikas ja peale seda naiste teade – Eesti naiskond osales teatesõidus viimati ühel maailmakarika etapil aastal 2017, kuid väideti, et suurvõistlustel koguni 13 aastat tagasi. Nüüd oleme suutnud sinimustvalge tuua taas areenile."

Eesti koondis on ülinoor: lisaks õdedele Kaasikutele esindavad MM-il Eestit samuti juuniorid Johanna Udras ja Aveli Uustalu.

Reimo Kaasiku on seda meelt, et nii noortele pole mõistlik mingit eesmärki kõrgetest kohtadest peale panna. Oma tulemus tuleb MM-il ära teha, kuid see on neidudele pigem õppimise koht, sest sellises suurvõistluste keskkonnas ollakse esimest korda. „Nad lähevad ju eliidiga ühele stardijoonele ja saavad sealt tagasisidet, mis järeldused oma sportlaskarjääri jaoks teha. Tuleb vaadata, kuidas suurt võistlust korraldatakse, milline on logistika sportlastele, määrdemeestele, elu-olu – koroona paneb kõigele oma piirangud. See pole noorele psühholoogiliselt kerge," teadis öelda tütardega telefonitsi vestelnud isa. „Eks see üks suur õppimine ja hakkamasaamine ole. Kõik on ülireguleeritud. Akrediteering on väga täpne. FIS saadab igal varahommikul meilile ankeedi, mis tuleb täita. Kui jätad selle täitmata, ei pruugi saada võistlusalasse või ametlikule treeningule. Nad ööbivad võistluskeskusest ca 30 kilomeetri kaugusel. Mööda mägiteid sõitmine võtab aega. Lisaks võetakse üle päeva koroonaproove kõigilt, kes kohapeal viibivad – ainuüksi suusatajate lisaproovide tegemine maksab Eesti suusaliidule 6000–7000 eurot, lisaks suusahüppajad, kahevõistlejad ja teiste talialade sportlased. See kõik võtab ära väga suure energia. Aga seal on kevad, 14-15 kraadi sooja. Lumetingimused on OK. Emotsioon on hea."

Tüdrukutega on kaasas nende treener Jaanus Teppan, kes jõudis kohale paar päeva enne neid, et tutvuda logistikaga ning hooldemehed ja sportlased vastu võtta.

Veebruari keskel Soomes Vuokattis toimunud U20 ja U23 vanuseklassi juuniorite maailmameistrivõistlustel esindas Eestit kokku kümme suusatajat. Seal olnud stardid U20 vanuseklassis näitasid Reimo Kaasiku sõnul, et Keidy ja Kaidy vorm on hea. „Nad on füüsiliselt igal juhul valmis, juunioride MM-i distantsid aitasid sellele kaasa. See oli hea indikaator, kui kõigil distantsidel, nii sprindis, lühikesel kui ka pikal võistlusmaal, sõideti end 20 hulka. Kui pikal distantsi kaotada liidritele minutiga – viies koht jäi minuti kaugusele – siis on kõik kontrolli all ja ühel heal päeval oled kümne, kui mitte kuue hulgas," kinnitas ta ja lisas, et koroonasse haigestumine detsembri alguses ettevalmistust ei seganud.

Näiteks Keidy finišeeris 5 km vabatehnika distantsil Vuokattis 16. ajaga 14.45,5 sek. Kohe tema järel 17. kohal lõpetas Kaidy ajaga 14.46,4 sek. 15 km distantsil klassika mass-startis oli Keidy 19. ajaga 47.43,7 ja Kaidy 20. kohal ajaga 47.57,1.

Põhjus, miks naiste suusatamisele Eestis on vähe tähelepanu pööratud, on Kaasiku sõnul kinni ühe treeneri eelistustes – need on meeste poole kaldu. „Kahju. Nüüd on treenimas päris huvitav tüdrukute seltskond. Järgmisel aastal on olümpiahooaeg. Kui peaksime sel MM-il teatesõidus natukenegi õnnestuma, on üliäge. Juunioride MM-il oli meie naiskond 18 võistkonna seas seitsmes."

Järva valla suusatajatest teeb Oberstdorfis kaasa ka Kaarel Kasper Kõrge RR Suusaklubist, kes meeste sprindi kvalifikatsioonisoli 51.

Koerus toimus virtuaalne suusamaraton

14. veebruaril toimus Koerus virtuaalne suusamaraton, millest võttis osa 30 suusasõpra. 

Tulemused leiad SIIT

Põltsamaa Jõe Talimängud

RRSuusaklubi Põltsamaa Jõe Talimängudel. Tagareas vasakult paremale: Aleks Homin, Mark Ubaleht, Õnnela Rodendau, Keitlin Jalast, Kerli Kleisman, Claire Miljukova. Eesreas vasakult paremale: Signe Selge, Kuldar Jalast, Tristan Homin, Sädeli Rodendau, Rain Rodendau.

 

Põltsamaa Jõe Talimängud toimusid 6. veebruaril 2021. Seekord küll teistmoodi seoses Covid19 viiruse levikuga. Siseruumides toimuma pidanud spordialad jäid ära, aga õues toimuvad spordialad (suusatamine ja uisutamine) korraldati ära. Osalesid ka mitmed võistlejad Järva vallast, kellest lõviosa oli RRSuusaklubist ja tegid seda väga edukalt. Kokku võideti 11 medalit, 5 kuldmedalit, 5 hõbemedalit ja üks pronks.

 

Tulemused (suusatamine)

Tristan Homin (P 9-10) 1. koht

Kerli Kleitsmann (T 13-14) 1. koht

Õnnela Rodendau (T 15-16) 1. koht

Aleks Homin (P 15-16) 1. koht

Signe Selge (N35-49) 1. koht

Kaidu Kepp (M55+) 2. koht

Sädeli Rodendau (T -8) 2. koht

Kuldar Jalast (11-12) 2. koht

Markus Ubaleht (P 15-16) 2. koht

Claire Miljukova (N35-49) 2. koht

Andres Koppel (M17-39) 3. koht

Keitlin Jalast (N 17-34) 4. koht

Rain Rodendau (P -8) 6. koht

 

Tulemused (uisutamine)

 

Veiko Tammik (M55+) 2. koht

 

Laskesuusatamine

Laskesuusatamise võitjad: Mehis Udam, Ilmar Udam ja Maanus Udam.

 

Laskesuusatamine

Otepääl Tehvandi spordikeskuses toimus 24. jaanuaril laskesuusatamises rahvusvaheline võistlus Baltic Biathlon Cup, kus oli osalejaid Eestist, Lätist ja Leedust. Võistlustel tegid head stardid perekond Udamid Albust.

Maanus Udam võitis vanuseklassis M15 hõbemedali, vend Mehis Udam (M17) võitis samuti hõbemedali. Poiste isale Ilmar Udamile (M40) riputati kaela kuldmedal.  

MK debüüt ja 6 MK punkti!

19aastased kaksikõed Kaidy Kaasiku (nr 304) ja Keidy Kaasiku moodustasid Lahtis pool Eesti naiskonnast. Foto: Maria Kilk.

 

13aastase pausi järel murdmaasuusatamise MK-sarjas võistelnud Eesti teatenaiskond sai Lahtis 4 x 5 km distantsil 10. ehk eelviimase koha (+7.26,4). Võitis Norra. Võistlus toimus 24. jaanuaril 2021.

Eesti avavahetuse sõitja Aveli Uustalu (20) jäi peagrupist maha juba esimesel ringil, kuid oli 2,5 km vaheajapunktis 11. kohta hoidnud ukrainlannast kümne sekundiga ees. Paraku kaldusid jõuvahekorrad teisel ringil vastupidi ning Marina Antsibor jättis Uustalu vahetuse lõpuks 13,6 sekundi kaugusele viimaseks.

Liider Soome I andis teate üle Eestist 1.50,6 varem. Juhtgrupp koosnes viiest naiskonnast: lisaks soomlannadele Rootsi, Norra, USA ja Venemaa I.

Teisena rajale läinud Kaidy Kaasiku (19) püüdis Ukraina esindaja kiirelt kinni ning lõpetas klassikavahetused temast 2,8 sekundit varem, 10. positsioonil (+3.27,4). Selleks hetkeks oli selge, et Eesti ja Ukraina jagavad omavahel kaks viimast kohta, sest üheksas naiskond Kanada oli peaaegu kaks minutit ees.

Therese Johaug raputas kõik konkurendid maha ja tõstis Norra liidriks. Soome jäi 6,9 sekundi, trio USA, Rootsi ja Venemaa I 24–28 sekundi kaugusele.

Eesti kolmandat vahetust sõitis Keidy Kaasiku (19), kes venitas vahe Ukrainaga 55,4 sekundini ja kindlustas 10. kohta (+5.00,3). Eespool oli jätkuvalt üle kahe minuti tühja maad.

Helene Marie Fossesholm sillutas norralannadele tee võiduni, sest jättis soomlanna Laura Mononeni 51,8 sekundi kaugusele. Ülejäänud kaotasid juba minut või rohkem.

Ankrunaine Hanna-Brita Kaasik (21) vältis liidrilt ringiga sisse saamist, nagu Ukraina, ja tõi Eesti neliku kümnendana finišisse (+7.26,4). 

Võistluse võitis oodatult Norra naiskond koosseisus Tiril Udnes Weng, Johaug, Fossesholm ja Heidi Weng. Teise koha saavutas Rootsi (+42,9) ja kolmanda Soome I nelik (+59,5).

 

Allikas: Õhtuleht

15.–17. jaanuaril selgitati Mammastes ja Otepääl välja Eesti täiskasvanute, noorte ja juunioride meistrid murdmaasuusatamises

Foto: Mehis Udam. Pildistanud Johanna Nurk.

 

Foto: Kaarel Kasper Kõrge. Pildistanud Johanna Nurk.

 

Foto: Keidy Kaasiku. Pildistanud Johanna Nurk.

 

15.–17. jaanuaril selgitati Mammastes ja Otepääl välja Eesti täiskasvanute, noorte ja juunioride meistrid murdmaasuusatamises. Tiitleid jagati kokkus neljas vanuseklassis. Sõidud olid ka katsevõistlused nii juunioride- kui ka täiskasvanute maailmameistrivõistlustele. Järva vallast oli võistlemas kaks klubi. RRSuusaklubist oli võistlemas 10 sportlast ja Ambla Spordiklubist kolm sportlast. Nädalavahetuse jooksul võitsid RRSuusaklubi ja Ambla Spordiklubi kokku 11 medalit: viis kuld-, kolm hõbe- ja kolm pronksmedalit.

15. jaanuaril Mammastes võitis Kaarel Kasper Kõrge (RRSuusaklubi) meeste vanuseklassis 15km vabatehnikadistantsil kuldmedali. Naiste 10 kilomeetri vabatehnika eraldistardi kaks kõrgeimat kohta läksid kaksikõdedele Kaasikutele Ambla Spordiklubist.

16. jaanuaril toimusid klassikasprindid Tehvandi Spordikeskuses.

Tulemused:

Kaarel Kasper Kõrge (mehed) 3. koht (RRSuusaklubi)

Rico Rohi (M18) 3. koht (RRSuusaklubi)

Laura Lään (N18) 4. koht (RRSuusaklubi)

Keidy Kaasiku (N20) 2. koht (Ambla SK)

Kaidy Kaasiku (N20) 3. koht (Ambla SK)

Mehis Udam (M18) 6. koht (RRSuusaklubi)

Anni Jalakas (N20) 4. koht (RRSuusaklubi)

Õnnela Rodendau (N18) 14. koht (RRSuusaklubi)

Kasper Keerberg (M20) 12. koht (Ambla Spordiklubi)

17. jaanuaril olid suusaradadel ainult noorte- ja juuniori vanuseklasside suusatajad. Võistlused lõpetati meistrite välja selgitamisega klassika distantsidel.

Tulemused:

Mehis Udam (M18) 1. koht (RRSuusaklubi)

Laura Lään (N18) 1. koht (RRSuusaklubi)

Kaidy Kaasiku (N20) 1. koht (Ambla SK)

Keidy Kaasiku (N20) 2. koht (Ambla SK)

Rico Rohi (M18) 4. koht (RRSuusaklubi)

Aron Ott (M20) 4. Koht (RRSuusaklubi)

Õnnela Rodendau (N18) 5. koht (RRSuusaklubi)

Getrin Raudsepp (N16) 12. koht (RRSuusaklubi)

Kerli Kleitsmann (N16) 21. koht (RRSuusaklubi)

Christina Rohi (N16) 22. koht (RRSuusaklubi)

Järva valla suusaklubid võitsid medaleid

Järva valla suusaklubid (Ambla SK ja RRSuusaklubid) osalesid 02.02. ja 03.02. Eesti meistrivõistlustel murdmaasuusatamises ja tegid seda väga edukalt. Kokku võideti kahe päeva peale kuus medalit.

 

TULEMUSED

02.02.21 (klassikasprint, mehed):

Kaarel Kaspar Kõrge (RRSuusaklubi) 5. koht

Rico Rohi (RRSuusaklubi) 27. koht

Aron Ott (RRSuusaklubi) 30. koht

Kasper Keerberg (Ambla SK) 42. koht

 

02.02.21 (klassikasprint, naised):

Kaidy Kaasiku (Ambla SK) 1. koht;

Keidy Kaasiku (Ambla SK) 3. koht;

Laura Lään (RRSuusaklubi) 9. koht;

Õnnela Rodandau (RRSuusaklubi) 17. koht;

Anni Jalakas (RRSuusaklubi) 19. koht;

Getrin Raudsepp (RRSuusaklubi) 25. koht.

 

03.02.01 (murdmaasuusatamine, vabatehnika, mehed)

Kaarel Kaspar Kõrge (RRSuusaklubi) 2. koht;

Aron Ott (RRSuusaklubi) M20 - 6. koht;

Rico Rohi (RRSuusaklubi) M18 – 7. koht.

 

03.02.01 (murdmaasuusatamine, vabatehnika, naised)

Keidy Kaasiku (Ambla SK) N20 - 1. koht;

Kaidy Kaasiku (Ambla SK) N20 - 3. koht;

Laura Lään (RRSuusaklubi) N18 – 3. koht;

Anni Jalakas (RRSuusaklubi) N20 – 6. koht;

Õnnelda Rodandau (RRSuusaklubi) N18 – 7. koht;

Getrin Raudsepp (RRSuusaklubi) N18 – 10. koht.

 

Piltide allikas (www.suusaliit.ee)