« Tagasi

Järva vald on Eesti parim suusavald

Eelmisel nädalavahetusel toimusid Ida-Virumaal 14. Eestimaa Talimängud. Järva valla sportlasi oli võistlemas 51.

Murdmaasuusatamises saavutas Järva vald 1. koha. Järva valda esindasid: Anett Liisa Parts, Maanus Udam, Õnnela Rodendau, Keidy Kaasiku, Kaidy Kaasiku, Kaarel Kasper Kõrge, Tiina Idavain, Getrin Raudsepp, Ilmar Udam, Raivo Tatrik, Kerli Kleitsmann, Laura Lään, Kerto Kaasiku, Rico Rohi, Aron Ott, Signe Selge, Aleks Homin, Simon Salmu, Justus Udam, Raiko Alliksaar, Tristan Homin, Marten Aron Lepik.

Individuaaldistantsidel saavutasid pjedestaalikohad oma vanuseklassides Anett Liisa Parts (1. koht N14); Maanus Udam (1. koht M16), Õnnela Rodendau (1. koht N18), Keidy Kaasiku (1. koht N), Kaarel Kasper Kõrge (1. koht M), Tiina Idavain (2. koht N55+), Getrin Raudsepp (2. koht N18), Kaidy Kaasiku (2. koht N18) ja Ilmar Udam (3. koht M40).

Teatesõitudes jäid teistele püüdmatuks Järva valla naised (Keidy Kaasiku, Kaidy Kaasiku, Õnnela Rodendau) ja M16 trio Aleks Homin, Kerto Kaasiku ja Maanus Udam. Mehed (Aron Ott, Rico Rohi, Kaarel Kasper Kõrge) saavutasid 2. koha jäädes 3 x 5 km rajal napilt alla Pärnumaa võistkonnale. Muide – stardis oli 20 tiimi. Poisid vanuseklassis M14 (Tristan Homin, Justus Udam ja Simon Salmu) lõpetasid võistluspäeva tubli 10. kohaga.

Ujumises saavutati 16. koht. Järva valda esindasid Anete Bollverk, Marek Ruotsalainen, Patrik Ruotsalainen, Tiia Riis ja Rainer Teppan.

Juhtide võistluses saavutas Järva valla volikogu esimees Rait Pihelgas 3. koha. Üldkokkuvõttes omavalitsuste arvestuses saavutati 14. koht.

Järva valla võistlejad andsid suure panuse ka maakondade arvestuses, kus Järvamaa saavutas 4. koha.

Vabamaadluses võeti võistkondlik võit. Võistkonda kuulusid Timor Arusaar, Karmo Karro, Brent Bürkland, Robin Sepa, Kalvi Arusaar, Robert Sepa, Kennet Künnarpuu, Andre Aljasmäe, Atso Nugis, Uku Nugis, Rasmus Teter.

Naistemaadluses saavutati 3. koht. Võistkonda kuulus Doris Renter, Mirtel Lees, Mirell Lees ja Karmel Karro.

Suusaorienteerumises saavutati 2. koht. Võistkonda kuulus Maanus Udam, Raiko Alliksaar, Kerto Kaasiku, Aleks Homin, Anett Liisa Parts, Anna-Liisa Leiten, Ilmar Udam, Simon Salmu, Justus Udam, Kaidy Kaasiku ja Keidy Kaasiku.

Meeste võrkpallis saavutati 3. koht. Võistkond kuulus Marek Palandi, Marco Palandi, Kristofer Rünt, Kalvi Kallaste, Kristjan Kallaste, Rain Raukas, Egert Ader. Treener Leo Matikainen.

Suur aitäh kõigile, kes tulid Järva valda ja Järvamaad esindama.

Eestimaa talimängud toimuvad iga nelja aasta järel. Täpsem info 14. Talimängude kohta on leitav aadressilt www.joud.ee.