HUVIHARIDUSE JA HUVITEGEVUSE TOETUS
Toimingu üldandmed
Kirjeldus
Järva vallas elavate 7–19-aastaste noorte süsteemse ja juhendatud huvihariduse ja huvitegevuse kättesaadavuse ja mitmekesisuse parandamiseks eesmärgiga suurendada nende võimalusi omandada teadmisi, oskusi ja hoiakuid valitud huvialal.
Toetuste liigid on:
1) huvihariduse toetus – toetada noorte õppimist Järva vallaga piirnevate omavalitsusüksuste munitsipaalhuvikoolides (edaspidi huvikool) õpilaskoha tegevuskulude osalise katmisega ning toetada Järva valla munitsipaalhuvikooli tegevust eesmärgiga tagada huvihariduse mitmekesisus ning lahendada kitsaskohad;
2) erahuvikoolis õppimise toetus – toetada noorte õppimist Järva vallaga piirnevate omavalitsusüksuste territooriumil tegutsevates erahuvikoolides (edaspidi erahuvikool) õpilaskoha õppetasu katmisega;
3) erivajadusega ja/või toimetulekuraskustes pere noorte toetus – toetada erivajadustega ja/või toimetulekuraskustes perede noorte huvihariduses ja -huvitegevuses osalemist;
4) teenusepakkuja toetus – toetada teenusepakkujaid noorte huvihariduse ja huvitegevuse võimaluste jätkamisel ning arendamisel.
Põhikooli ega gümnaasiumi riikliku õppekava kohane õppeaine või kursus, sõltumata kursuse läbiviijast, ei ole toetatav tegevus.
Õigusaktid
- Noorsootöö seadus
- Huvihariduse ja huvitegevuse teatiste, taotluste ja aruannete vormide kinnitamine
- Järva valla 2024. aasta huvihariduse ja huvitegevuse kava kinnitamine
- Järva valla huvihariduse ja huvitegevuse toetamise kord
- Erahuvikooli õppimise taotluse vormi kinnitamine
Viide
Toetused:
Huvihariduse toetus
HUVIHARIDUSKOOLI ÕPPIMA ASUMISE TEATIS
1) noore huvihariduse omandamise toetamiseks ühes Järva vallaga piirneva omavalitsusüksuse munitsipaalhuvikoolis ühel erialal, õpilane peab olema kantud Eesti Hariduse Infosüsteemi;
2) toetus on mõeldud Järva valla munitsipaalhuvikoolis huvihariduse mitmekesisuse tagamiseks ning kitsaskohtade lahendamiseks.
Toetuse saamiseks tuleb huvikooli õppima asumisel noore seaduslikul esindajal esitada Järva valla ametiasutusele vormikohane teatis (Lisa 1). Toetuse maksmiseks sõlmivad Järva vald ja huvikooli pidaja lepingu, milles sätestatakse arveldamise kord ja tähtajad.
Toetuse suuruseks on 70% huvikooli pidaja kinnitatud õpilaskoha tegevuskulu arvestuslikust maksumusest ühes kalendrikuus.
Toetuse saamiseks tuleb Järva valla munitsipaalhuvikooli direktoril esitada vallavalitsusele vormikohane taotlus huvihariduse ja huvitegevuse kavas määratud toetuse summa piires. Taotluses tuleb ära näidata, millist eesmärki toetusega soovitakse saavutada või millist kitsaskohta lahendatakse.
Erahuvikooli õppimise toetus
ERAHUVIKOOLIS ÕPPIMISE TOETUSE TAOTLUS
Erahuvikoolis õppimise toetus on mõeldud noore huvihariduse omandamise toetamiseks ühes Järva vallaga piirneva omavalitsusüksuse territooriumil tegutsevas erahuvikoolis ühel erialal. Õpilane peab olema kantud Eesti Hariduse Infosüsteemi.
Erahuvikooli toetust ei maksta, kui:
1) noor saab huvihariduse toetust;
2) erahuvikool saab käesoleva määruse alusel teenusepakkuja toetust.
Erahuvikooli toetuse suurus on 80% erahuvikooli õppetasust ühe kuu eest, kuid mitte rohkem, kui 35 eurot ühes kuus.
Erahuvikooli toetuse saamiseks tuleb esitada vormikohane taotlus 20. märtsiks, 20. juuniks, 20. septembriks ja 10. detsembriks. Taotlusele tuleb lisada erahuvikooli õppetasu maksmist tõendav dokument.
Erahuvikooli toetus kantakse taotluses märgitud isiku arvelduskontole üks kord kvartalis pärast dokumentide esitamist ametiasutusele.
Erivajadusega ja/või toimetulekuraskustes pere noorte toetus
ERIVAJADUSEGA JA/VÕI TOIMETULEKURASKUSTES PERE NOORTE TOETUSE TAOTLUS
Erivajadusega noor on noor, kelle võimetest, terviseseisundist ja kultuurilisest taustast ning isiksuseomadustest tingitud arenguvajaduste toetamiseks on vaja soetada erivahendeid.
Toimetulekuraskustes pere on pere, kus kasvab 7-19-aastane noor (sh puudega noor) ning pere netosissetulek iga pereliikme kohta jääb pärast pere eluasemekulude ja puudest tulenevate lisakulude maha arvamist alla riiklikult kehtestatud toimetulekupiiri kahekordset määra.
Toetust saab taotleda täisealine noor, noore seaduslik esindaja, huvikool või teenusepakkuja.
Toetust saab taotleda:
1) huvihariduses ja huvitegevuses osalemise kulude katteks, kui tegevuse läbiviija on kehtestanud osalustasu;
2) huvihariduse ja huvitegevusega seotud individuaalsete vahendite soetamiseks mitte rohkem, kui 150 eurot aastas;
3) laagris osalemise toetuseks kuni 250 eurot aastas.
Toetuse saamiseks tuleb esitada ametiasutusele vormikohane taotlus hiljemalt 1. detsembriks (Lisa 4).
Teenusepakkuja toetus
HUVIHARIDUSE JA HUVITEGEVUSE TEENUSEPAKKUJA TOETUSE TAOTLUS
Teenusepakkuja toetust saab taotleda juriidiline isik või ametiasutuse hallatav asutus.
Teenusepakkuja toetust saab taotleda:
1) vahendite soetamiseks tegevuste läbiviimisel (näiteks erinevad õppevahendid, -materjalid ja inventar, treening- ja võistlusvormid võistkondadele, esinemisriided pärand- ja rahvakultuuri rühmadele jms);
2) huvihariduse ja huvitegevuse juhendajale täiendava töötasu maksmiseks (maksimaalselt 50% töötasufondist, kuid mitte rohkem kui 6,50 eurot tund, sh maksud). Ametiasutuse hallatav asutus saab toetust juhendaja täiendavaks töötasuks, kui juhendajal on töösuhe ainult toetatava tegevuse läbiviimiseks. Juhendaja täiendavat töötasu ei maksta, kui huvihariduse või huvitegevuse juhendaja saab treeneri tööjõukulu toetust või laulu- ja tantsupeo protsessis osaleva kollektiivi juhendaja toetust;
3) huvitegevuse juhendaja pädevuse ja kvalifikatsiooni tõstmiseks (koolitus, eksamid jms) mitte rohkem kui 50% koolituse maksumusest ja ühe juhendaja kohta 200 eurot aastas;
4) laagri kulude katteks kuni 7 eurot noore kohta ööpäevas; kui laagripäev on lühem, on toetuse summa kuni 3,50 eurot päeva kohta;
5) võistlustel, töötubades, õppepäevadel, konkurssidel, festivalidel, näitustel jms osalemiseks;
6) noorte või juhendajate transpordi korraldamiseks, sealhulgas isikliku sõiduauto kompensatsiooni maksmiseks kuni 0,25 eurot/km.
Teenusepakkuja toetuse ülempiir ühele teenusepakkujale on:
1) kuni 10 000 eurot aastas, kui teenusepakkuja korraldab huvitegevust kuni kahele huviringile/treeninggrupile ja nende tegevus toimub Järva valla erinevates piirkondades;
2) kuni 15 000 eurot aastas, kui teenusepakkuja korraldab huvitegevust kolmele või enamale huviringile/treeninggrupile ja nende tegevus toimub Järva valla erinevates piirkondades.
Järva valla erinev piirkond on Järva vallaks ühinenud iga endise omavalitsusüksuse territoorium.
Ühe spordiala teenusepakkujate toetuse kogusumma on kuni 20 000 eurot aastas.
Toetuse periood on minimaalselt kolm kuud, maksimaalselt üks kalendriaasta.
Teenusepakkuja toetuse saamiseks saab üks taotleja esitada ühe taotluse, koondades sellesse vajadusel erinevad tegevused.
Toetuse saamiseks tuleb esitada ametiasutusele vormikohane taotlus (Lisa 2 ja Lisa 3) 15. jaanuariks, 2024. aastal 10. septembriks (periood 01.09.-31.12.2024).
Toetuse andmine
Teenusepakkuja toetuse andmise otsustab vallavalitsus kahe nädala jooksul pärast vallaeelarve vastuvõtmist Järva Vallavolikogu poolt.
Erivajadusega ja/või toimetulekuraskustes pere noorte toetuse andmise otsustab ametniku ettepaneku alusel vallavalitsus.
Teenusepakkuja toetuse saaja kohutustub:
1) ellu viima toetuse taotlemisel nimetatud tegevused taotluses nimetatud perioodil;
2) esitama ametiasutusele toetuse kasutamise kohta vormikohase aruande hiljemalt 1. detsembriks (Lisa 6 ja Lisa 7);
3) tagastama seisuga 1. detsember kasutamata jäänud toetuse kolme tööpäeva jooksul toetuse kasutamise aruande esitamisest. Tagastamisele ei kuulu prognoositav tööjõukulu perioodil 1.-31. detsember ning summa, mis on väiksem kui 10 eurot;
4) pidama toetusena saadud raha kohta eraldi arvestust ja kasutama kuludokumentidel vastavat märgistust (välja arvatud ametiasutuse hallatav asutus);
5) nimetama huvitegevust reklaamides või meedias kajastades Järva valda tegevuse toetajana (välja arvatud ametiasutuse hallatav asutus);
6) sisestama Järva valla huvitegevuse registrisse Huvihunt registri põhimääruses nimetatud andmed.
TAOTLEMINE
Vajalikud sammud
- E-taotlus Huvihariduskooli õppima asumise teatis
- E-taotlus Huvihariduse ja -tegevuse teenusepakkuja toetuse taotlus
- E-taotlus Erivajadusega ja/või toimetulekuraskustes pere noorte toetuse taotlus
- E-taotlus Erahuvikoolis õppimise toetuse taotlus
Blanketid:
- Huvihariduskooli õppima asumise teatis (Lisa 1)
- Huvihariduse ja -tegevuse teenusepakkuja toetuse taotlus (Lisa 2)
- Huvihariduse ja -tegevuse teenusepakkuja toetuse taotluse eelarve (Lisa 3)
- Erivajadusega ja/või toimetulekuraskustes pere noorte toetuse taotlus (Lisa 4)
- Huvihariduse ja -tegevuse teenusepakkuja toetuse kasutamise lõpparuanne (Lisa 6)
- Huvihariduse ja -tegevuse teenusepakkuja toetuse kasutamise eelarve täitmise lõpparuanne (Lisa 7).
- Erahuvikoolis õppimise toetuse taotlus
Kohapeal Järva valla teeninduskeskustes või -kohas Tööaeg: E-N 8.00-17.00, R 8.00-14.00
E-postiga vorm koos lisadega tuleb digitaalselt allkirjastada ja saata info@jarvavald.ee